Сьогоднішнє свято має глибоке духовне значення. Адже символізує зустріч людини з Богом”, – розповідає отець Роман Малярчук.

Історія Стрітення почалася задовго до народження Спасителя. Єгипетський цар Птолемей захотів зробити для власної бібліотеки грецький переклад єврейської Біблії. Одним з перекладачів був чоловік на ім’я Симеон. Перекладаючи книгу пророка Ісаї, він дійшов до місця, де говориться: «Ось, Діва в утробі зачне і породить Сина» (Іс. 7, 14). Симеон, подумавши, що в тексті міститься помилка, хотів виправити те місце та написати: «Молода жінка народить сина». Однак,  Ангел Господній зупинив його і сказав: “Не побачиш ти смерті до того часу, поки не виконається це пророцтво”.

І ось на 40 день після народження Ісуса Діва Марія прийшла в храм з немовлям. Адже за Єврейським звичаєм жінка після народження мала очиститись. 

“Марія, не зважаючи на свою обраність Богом, все одно дотримувалась усіх приписів. Вона не возносилила себе, а, навпаки, була покірною”, – наголосив священник. 

Симеон, який вже був старцем, теж знаходився в храмі. Він одразу впізнав у немовляті Бога, який прийшов, щоб спасти світ. Взявши Спасителя на руки, Симеон каже: “Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм, з миром, бо бачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед лицем усіх народів, світло на просвітлення язичників і славу народу Твого, Ізраїля” (Луки 2:29-33).

Святкувати Стрітення почали за імператора Римської імперії Юстиніана І. У ті часи в державі лютувала пандемія чуми. Після її закінчення, в подяку Господу, і почали відзначати це свято, як символ очищення. Тоді ж і з’явився звичай освячення свічок.

“Світло свічки символізує собою Ісуса Христа. Він сам говорив:”Я світло для світу” (Ів. 8). Пізніше Спаситель називав так і своїх учнів, які проповідували Його навчання по світу. Ми теж є учнями Христа, тому перш ніж іти в храм на освячення, варто запитати себе: Чи я є тим світлом Христа? Чи можу розвіювати темряву брехні, ненависті, заздрості навколо себе? Якщо ні, то стрітенська свічка, не матиме жодного значення”,  –  каже отець Роман.

Освячену свічку потрібно використовувати якомога частіше. Під час щоденних молитов чи, коли трапляються важкі життєві ситуації ситуації.

“Погано, якщо у вас залишається минулорічна свічка. В такому випадку варто переглянути своє духовне життя і замислитись чи є ви справжнім християнином. Навіщо вам свічка, якщо не використовувати її за призначенням”, – зауважив священнослужитель. 

Caritas Kolomyia