Карітас Коломия вже 6 років реалізовує напрямок розвитку соціального служіння на парафіях Коломийської єпархії УГКЦ. За цей час команда ініціативи допомогла знайти свій шлях дієвої любові.

Одним із провідних напрямків цієї діяльності є розвиток соціального служіння.

Команда соціального служіння проводить зустрічі на яких пояснює всі аспекти ініціативи, проводить аналіз потреб та можливостей вашої громади. 

Відбуваються навчання з тих галузей, які є незамінними у реалізації соціального служіння на парафії: фандрейзеринг, комунікації, робота з волонтерами та інше

Після цього кожна парафія зможе написати гарант для матеріальної підтримки своєї справи. Найкращі з них будуть профінансовані донорами

У рамках напрямку соціального служіння діє соціально-освітницька волонтерська академія “СОВА” та школа соціального служіння. На “СОВА” волонтерів навчають:

духовних основ волонтерства

навичок лідерства

особливостей роботи з людьми у складних життєвих обставинах

командної роботи

фандрейзингу/проєктного циклу

проєктний цикл

У ресурсно-консультаційному центрі (школі соціального служіння) парафії, які раніше активно реалізовували в себе різноманітні ініціативи можуть вдосконалити свої навички. 

Опісля завершення навчання у парафіяльних спільнот є можливість отримати грант на реалізацію своєї ініціативи. Команда проєкту також буде продовжувати менторство спільнот й підтримувати їх у труднощах.

Миробудування – це діяльність спрямований на зміцнення громади через діалог.  Спеціалісти напрямку розпізнають напруження та долатимуть наслідки колективної травматизації в час війни. Миробудування передбачає індивідуальну та групову роботу з психологом, участь в групах взаємодопомоги, тренінгах і публічних обговореннях, проєктування соціальних ініціатив для згуртованості громади та участь у грантовому конкурсі.

Таким чином, особливо постраждалі групи зможуть розвивати конструктивні механізми розв’язання чи пом’якшення конфліктів та розбудовувати згуртованість і довірливі суспільні відносини.

Як наслідок роботи в громадах цього напрямку мають сформуватися громадські об’єднання, куди будуть входити як місцеві, так і ВПО. Наразі Карітас Коломия реалізовує таку діяльність у Коломиї, Тлумачі, Городенці, Кутах та Яремче. Інші громади теж можуть звернутися із запитом та долучитися.

Громади, які найбільш розвинув Карітас Коломия

Парафія Пресвятої Трійці смт Кути

Парафія Миколая Чудотворця с. Лісна Слобідка

Парафія Покрову Пресвятої Богородиці с. Королівка

Парафія Архистратига Михаїла смт Заболотів

Парафія Воскресіння Христового с. Воскресінці

Парафія Чуда Архистратига Михаїла м. Снятин

Парафія Успіння Пресвятої Богородиці м. Городенка

Парафія Стрітення Господнього м. Коломия

Caritas Kolomyia