Карітас Коломия — благодійна організація з 30-літньою історією. Нашою місією є допомагати людям в потребі, керуючись християнськими цінностями, та розвивати благодійність через соціальне служіння. За час своєї діяльності, ми змінили на краще життя тисяч людей, які опинились у важких життєвих ситуаціях.

А почалась історія нашого благодійного фонду в далекому 1994 році з ініціативи першого єпископа Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ світлої пам’яті владики Павла Василика. Згодом діяльність Карітас Коломия підтримував Владика Володимир Війтишин. Особливий вклад вніс Світлої пам’яті Владика Микола Сімкайло, який був колись директором “Карітас Івано-Франківськ”, а згодом доклався величезними зусиллями до розвитку Коломийського осередку Карітас.

Свою діяльність Карітас Коломия на початку провадив у церкві святого Йосафата, а згодом фонд переїхав у приміщення за адресою м. Коломия, вул. Петлюри, 98. Зараз там розташований Будинок нічного перебування та один із шелтерів для ВПО.

Першим директором фонду був Світлої пам’яті о. Григорій Сімкайло. Під час його керівництва Карітас Коломия почав свою діяльність в напрямку допомоги літнім та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. З 2009 року директором став о. Сергій Триф’як.

Спочатку Карітас Коломия мав лише декілька напрямків роботи. Першою ініціативою стала видача одягу для соціально незахищених верств населення. Перший проєкт, який запрацював у Карітас Коломия – “Домашня опіка”.

 

Тепер наш благодійний фонд працює у багатьох локаціях. Офіс Карітас Коломия знаходиться в Коломиї, за адресою Гетьманська, 36.  На Петлюри, 98 знаходиться Будинок нічного перебування, який у зв’язку з повномасштабним вторгненням слугує шелтером для переселенців із зони бойових дій. Будинок Милосердя Блаженного Миколая Чарнецького для літніх людей, знаходиться за адресою: вул. Шахтарська, 12а, с. Ковалівка Коломийського району. Католицька школа Святого Папи Івана Павла ІІ розташована в м. Коломия, вул. Івана Франка, 39.

“Карітас" Коломийської єпархії разом зі священниками навчають людей пізнати глибину Божого Слова, тобто духовну їжу, а потім пропонують – тілесну. При тому пам’ятаймо слова Ісуса Христа: «Усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших – ви мені зробили. (Мт.25,40) “
 Владика Василій Івасюк

На сьогодні у Карітас Коломия працює більше сотні працівників з різних сферах харитативно-соціального служіння Церкви. Також наш благодійний фонд став осередком для реалізації близько 580 волонтерів.

За свою плідну працю у 2012 році Карітас Коломиї був відзначений почесною нагородою Диплом переможця Національного конкурсу “Благодійна Україна – 2012” у номінації “Благодійник – регіональний благодійний фонд” Київ 2013. У 2016-2017 роках наш фонд отримував Свідоцтво учасника національного рейтингу благодійників Київ 2016-2017 у номінації “Надійність. Підзвітність. Прозорість”.


Благодійний фонд “Карітас Коломия” на сьогоднішній день розвиває такі основні напрямки:

Проводяться щорічні благодійні акції:

Caritas Kolomyia