Готуємося до школи із Карітас Коломия

Уляна працює в Карітас Коломия від березня. До цього вона була виховвателькою у католицькому садочку Івана-Павла ІІ. Тепер дівчина працює з дітками у проєкті “Простір дружній до дитини”.

Працівники цього проєкту працюють як з місцевими дітками, так і з тими, хто приїхав до нас із зони, де тривають активні бойові дії. Від початку вторгнення працівники простору часто навідують до хабів Карітасу, які знаходяться у різних містечках Івано-Франківської області, і там теж працюють з дітками.

Уляна каже, що діти ставляться по-різному: дехто дуже відкритий та готовий комунікувати, гратися та розвиватися, а дехто ставиться із насторогою, а моментами навіть зі злобою. Але так буває тільки на початку зустрічі, вкінці снігова лавина із щасливими дітьми кидаються на розгублених і щасливих працівників проєкту.

“Коли після заняття ці дітки обіймають мене, я забуваю про все. Розумію, що я роблю не просту роботу. Тоді я відчуваю, що цінна і можу допомогти комусь, підтримати когось навіть словом і намалювати усмішку на чиємусь обличчі. І це реально класно. Я дуже рада, що потрапила сюди і що у мене є така можливість”.

Нещодавно у Карітас Коломия запрацював проєкт, в рамках якого Уляна готує дошкільнят-переселенців до школи. Проєкт працює за підтримки Карітас України, Karitas Austria, Funded by European Union Humanitarian Aid. 

Метою проєкту є створити добре освітнє підґрунтя для майбутніх школярів. Тут їх знайомлять із цифрами, буквами, працюють над розвитком дрібної моторики рук. Усі заняття відбуваються в ігровій формі, бо діти найбільше запам’ятовують те, що роблять, граючись. Також при навчанні залучають мистецькі елементи: діти малюють та ліплять.

Навчання відбувається двічі на тиждень у вівторок та четвер о 17:00. І до групи ще можна долучитися, для цього телефонуйте за номером  —  +380 67 342 94 99.

Caritas Kolomyia