Як пандемія вплинула на наймолодшу
категорію бенефіціарів Карітас Коломия
Через спалахи Covid-19 минулого року більшість учнів навчались дистанційно. Це доволі негативно вплинули на рівень знань школярів. За даними опитування проведеного Українським інститутом майбутнього разом з «Нью Імідж Маркетинг Груп»: 72% респондентів помітили погіршення якості освіти. Ми дізнались, що про це думають вихованці Центру дітей та сімей Карітас Коломия Анастасія та Кирило.
Обоє дітей зізнаються, що не в захваті від дистанційного навчання.
“Я навчаюсь у 6 класі, зараз у нас є багато нових предметів, які важливо засвоїти. Проте, на жаль, вчителям старшого віку важко опанувати методику навчання онлайн. А ще уроки в Zoom скорочені, це також створює певні незручності”, – каже дівчина.
“Під час дистанційного навчання мені страшенно не вистачає живого спілкування, особливо з моїми шкільними друзями. До того ж під час онлайн уроків вдома не завжди легко зосередитись на засвоєнні матеріалу.”, – розповідає хлопець.
Через такі обставини відповідальність за рівень знань дітей значною мірою перейшла на батьків. Якщо в родині Кирила в мами є на це час, то в Анастасії ситуація трохи інша.
“Я живу в будинку сімейного типу ще з сімома дітьми. Мама намагається максимально приділити кожному час та увагу, але все встигнути вона звісно не може. Тому часто доводиться вчитись самостійно, або просити допомоги в інших дітей. Якщо вже вони не можуть зарадити, тоді йду до мами. Дуже часто з навчанням мені допомагають соціальні педагоги Карітас Коломия”.
Єдиною перевагою дистанційного навчання обоє дітей вважають те, що не потрібно добиратись в школу.
“Щодня на дорогу в школу я витрачаю 20 хв автобусом або 40 хв пішки. Стільки ж часу іде в мене на повернення додому. Це трохи виснажує, а під час онлайн навчання є можливість від цього відпочити”, – зазначає Анастасія.
“Я живу в с. Княждвір, а навчаюсь в Коломийському ліцеї № 3. Відстань між ними приблизно 13 км, тому щодня доводиться їздити автобусом. Відповідно і прокидатись потрібно раніше. Я звик до такого графіку, але значно краще, коли можна трохи більше поспати”, – говорить Кирило.
На щастя, завдяки вакцинації вчителів школи зараз працюють стаціонарно, однак і тут є свої нюанси.
“У нашому ліцеї на перервах всі учні обов’язково мають ходити в масках. Це страшенно не зручно, часом я просто “душуся” в ній” – обурюється Анастасія.
Але попри це дітям подобається навчатись і вони раді щодня відвідувати свої ліцеї. Там у них є круті друзі, вчителі, а головне улюблені предмети. Кирилу подобаються технічні предмети, Насті ж навпаки гуманітарні. Проте, в обох є певні проблеми з вивченням іноземних мов. Ця проблема, на жаль, є гострою для величезної кількості українських школярів. Однак вихованці Центру сімей та дітей Карітас Коломия поки що цим не переймаються. Вони дуже творчі та реалізовуються в тому, що найбільше люблять. Зокрема, Анастасія відвідує фотогурток і збирається з цим пов’язати доросле життя. Натомість Кирило захоплюється військовим мистецтвом і мріє, коли виросте захищати свою Батьківщину.
Карітас Коломия намагається якомога більше розвивати здібності та таланти вихованців Центру дітей та сімей. За це діти неодноразово висловлюють нам та словацьким меценатам, щиру вдячність.
“Карітас Коломия дає мені, як дитині-переселенцю багато можливостей. Я щиро вдячний за допомогу психологам та соціальним працівникам, а також партнерам зі Словаччини, які фінансово підтримують. Щоразу дуже приємно отримувати від них подарунки та солодощі”, – розповідає Кирило.