Вони здолали близько тисячі кілометрів і все задля того, щоб пізнати культуру Карпат, традиції,  а найголовніше – розвіяти міфи. Хто ж вони?

 

 

https://caritas-kolomyya.org/wp-content/uploads/2019/04/56723899_2620833934613378_602606408667496448_o.jpg

Сьогодні мова йде про наших гостей із Карітасу Запоріжжя . На Прикарпаття вони приїхали вдруге у рамках проектів «Зміцнення соціальної згуртованості» та «Створення Центру підтримки сім’ї в якості моделі для інтеграції ВПО і приймаючих громад в Україні».  Це 18 осіб, а точніше п’ять сімей ВПО, яких прийняли у свої родини на Коломийщині на час гостювання. Опікувалися сім’ями спеціалісти Центру підтримки сім’ї Карітасу  Коломиї.

«Така подорож потрібна і важлива, бо за цей час люди мають можливість поспілкуватися, обмінятися думками та налагодити міжособистісні відносини» – говорить координатор проекту Вікторія  Дунаєва, яка з власного досвіду знає, як це –  бути переселенцем.
(На фото крайня праворуч)

https://caritas-kolomyya.org/wp-content/uploads/2019/04/57358107_397000040855464_726103735087923200_n.jpg

Наші гості приїхали на  шість днів. За цей час вони встигли відвідати Коломию, Косів, Шешори, Кам’янець-Подільський, Криворівню, Буковель та Яремче. Тому вмощуйтесь зручніше, бо ми розповімо про всі пригоди, які спіткали наших сімей.

https://caritas-kolomyya.org/wp-content/uploads/2019/04/DSC_0060.jpg

 Спершу підопічні Карітасу Запоріжжя навідались до нашого мальовничого міста, де оглянули історичні будівлі та відвідали музеї Коломиї. Оскільки свято Благовіщення Пресвятої Богородиці припало на момент подорожі, сім’ям вдалося  взяти участь у Святій Літургії в храмі Преображення Христового.

Також сім’ї зі Сходу мали змогу помилуватися Срібними водоспадами, що в Шешорах.  Далі – цікавіше : наші гості зустріли Святого Миколая, який запросив всіх до свого Маєтку на екскурсію. Так-так… Вам не здалося. Миколай працює цілий рік, і тільки 19 грудня прямує з Маєтку до чемних дітей, щоб роздати подарунки. Маєток Святого Миколая знаходиться у с. Пістинь. Його впізнають зразу : дерев’яна хатина,зроблена в  гуцульському стилі.

Ну і як, приїхавши в Карпати, не побувати у гуцулів? Зроблено! Неймовірні краєвиди, захоплюючі традиції, що не дім – мистецтво, так можна описати побачене у Косові. Але не менш цікавим відкриттям стала екскурсія до музею «Хата – Гражда»,  що в Криворівні. Таку хатину можна побачити у фільмі «Тіні забутих предків». Проте вона відома й тим, що сюди завітав у свій час Іван Франко, Михайло Коцюбинський, Володимир Гнатюк та інші відомі українські діячі. Така подорож залишила у сімей незабутні враження та позитивні емоції.

Зарядившись гуцульським духом, сім’ї продовжили пізнавати Карпати, поїхавши до Яремчі. Тут відкрилася краса водоспадів : Пробій та Гук. Прогулявшись сувенірним ринком, наші гості попрямували до Буковелю. Серед снігових вершин їм вдалося намилуватися красою гірських Карпат, а ще розгледіти г. Петрос та найвищу в Україні г. Говерлу.

Не тільки гори вміють дивувати. Вразила запорізьких гостей і фортеця у Кам’янець-Подільському, яка стоїть на скелястому півострові у каньйоні ріки Смотрич. Тут панує особлива атмосфера Середньовіччя, яку  вдалося донести до сімей. Це те, що справді вражає.

Також сім’ї не марнували часу в стінах Карітасу. Для них Іванка Федорак провела майстер-клас по написанню писанок до Великодня, адже саме Коломия вважається писанковим містом.

А ще в останній день перебування в Коломиї  психологи Уляна Семенюк та Каріне Арутюнян підготували для сімей тренінг. Учасникам вдалося дізнатися більше один про одного та поділитися з кожним своїми бажаннями. Такий арт-терапевтичний тренінг спрямований на відновлення внутрішніх ресурсів та психосоціальну підтримку групи.

Ну і як не згадати про нічний базар?  Коломия відома не тільки писанками, а ще й нічним ринком, де можна придбати вишиванку і не тільки! Він працює з середи на четвер прямо серед ночі. Важко сказати, чого тут немає, бо тут є все, що пов’язане з вишивкою : вишиті сорочки, крайки, запаски, шаровари, намиста, хустки,  плаття, скатертини, полотна, нитки … і так можна продовжувати ще довго. Краще прийти і побачити все на власні очі. Запорізькі гості теж навідались туди.  Дехто, навіть, придбав собі вишиванку.

Загалом така подорож сподобалася підопічним Карітасу Запоріжжя, а особливо тим, хто відвідав західні регіони нашої країни вперше. Наші колеги сподіваються, що такі подорожі проводитимуть і надалі.

Ось декілька коментарів самих учасників подорожі. Дякуємо за приємні слова.

http://kolomyya.caritas.ua/wp-content/uploads/2019/04/foto-simya.jpg[fusion_map address=”Україна, 78200
м. Коломия
вул. Гетьманська, 36″ type=”roadmap” width=”” height=”” zoom=”14″ scrollwheel=”yes” scale=”yes” zoom_pancontrol=”yes” animation=”no” popup=”yes” map_style=”default” overlay_color=”” infobox_content=”” infobox=”default” infobox_text_color=”” infobox_background_color=”” icon=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” /]

тел.: +38(03433) 4-78-74

email: karitas.kolomya@gmail.com
facebook : Caritas.Kolomyya.UGCC
instagram : karitas_kolomyya

Caritas Kolomyia