Сьогодні, 15 березня, при Соборі Святого Архистратига Михаїла у Коломиї відбулося відкриття і освячення благодійної їдальні для потребуючих.

Нагадаємо, що парафія взяла участь у проєкті «Соціальне служіння громад». У рамках цього пройшла навчання, написала грантову заявку та захистила її – в результаті отримала міні-грант для реалізації своєї ініціативи – тобто соціальної їдальні для потребуючих, яка буде діяти при соборі.

Чин освячення здійснив Єпископоп-помічник Коломийської єпархії УГКЦ Кир Петро Голіней у співслужінні з духовенством: парохом отцем-митратом Петром Чибораком, синкелом соціального служіння та директором БФ «Карітас Коломия» отцем Сергієм Трифʼяком, заступником директора отцем Василем Латчуком, деканом коломийського протопресвітеріату отцем Володимиром Білослудцевим, отцем Юрієм Боєчком та сотрудниками парафії – отцем Іваном Остафійчуком, отцем Юрієм Терещенко, отцем Володимиром Гуменюком..

«Отче-пароху, отці-сотрудники та отче Сергію, я Вас вітаю з цим днем, адже ми маємо ще одну їдальню у нашій єпархії під патронатом нашого Карітасу. Я вітаю Вас дорогі брати і сестри, працівники благодійного фонду, парафіяни собору, адже це є те, що ми можемо взяти з собою на той світ. Те ще сховаємо і залишимо собі, то воно не буде ні в який спосіб нам служити. А те, що ми зробимо для наших ближніх, те й зробимо Христові. Нехай Господь Бог благословить працю вашої парафії, отців, волонтерів, усіх доброчинців, для того щоб ця справа і надалі розвивалася. Щоб вона показувала добрий приклад і зміцнювала нашу громаду.

Війна жорстока є, але вона також нас багато чому вчить, щоб ми були співчутливі та милосердні. І в цьому випадку ми маємо брати приклад. Нехай благасловить Бог на многії і благая літа”, – мовив Владика Петро.

На відкритті також були присутні представники міської та районної рад, меценати та просто небайдужі коломияни та парафіяни храму.

Директор БФ «Карітас Коломия» отець Сергій Триф’як розповідає:

“Для мене є справді захопливо те, що ще одна парафія приєднюється до такої акції, яку започаткував сам Ісус Христос – адже він роздавав їжу, помножувати її для того, щоб дати тим, хто зараз у найбільшій потребі.

Ми справді розуміємо, що ті люди, як приходять по продукти і справді є потребуючі, які хочуть забезпечити себе найпростішим. А ми як учні Ісуса, зобов’язані це дати кожному.

Нехай на це Ваше служіння, яке Ви започатковуєте, Господь дає сили і наснаги множити його сторицею, а з Його благословенням це і справді можливо”.

Отець Юрій Терещенко від усієї парафіяльної спільноти висловив подяку усім, хто долучився до реалізації проєкту: директору БФ «Карітас Коломия» отцю Сергію Трифʼяку, команді проєкту «Соціальне служіння» благодійного фонду, пароху отцю Петру Чибораку та усім небайдужим людям, які в той чи інший спосіб послужили: чи то фінансово, чи різним волонтерством: ремонтними роботами, приготуванням їжі.

“Соціальним служінням на нашій парафії ми займалися постійно, тільки трохи в інший спосіб: допомагали матеріально хворим та потребуючим, але в даному випадку більш вузько. Адже це робили отці парафії.

Зараз ми будемо мати можливість послужити ближньому усією спільнотою, залучаючи парафіян нашого собору.

Ми стараємося зробити цю добру справу, адже в цьому є нагальна потреба, бо наше місто маєте достатньо людей, які потребують допомоги.

Господь дивиться за нашими справими, і якщо ми будемо тільки молитися і нікому не зробимо нічого доброго, то наша молитва не буде прийнята. Бог творить добро нашими з Вами руками, тому мусимо робити все, що у наших силах», – на завершення додає отець-митрат Петро Чиборак, парох собору Святого Архистратига Михаїла.

Відтак працівники рознесли гарячі обіди потребуючим та вони вперше змогли отримати гарячі обіди з нової благодійної їдальні міста.

Разом робимо добрі справи та перемагаємо!

Caritas Kolomyia