SWOT-аналіз як сміливий крок до соціального служіння на парафії

Протягом двох тижнів працівники Карітас Коломия проводили SWOT-аналіз на парафіях Коломийського, Снятинського та Косівського районів  у рамках проекту «Активізація соціального служіння громади».

Що ж це таке?

SWOT-аналіз (strength, weaknesses, opportunities and threats) – дає змогу виявити ті сильні і слабкі сторони, які потребують найбільшої уваги і зусиль з боку парафіян. А ще вони  зосереджуються на ймовірних загрозах і можливостях, що постають перед парафією.

http://kolomyya.caritas.ua/wp-content/uploads/2019/04/swot-analysis.jpg

Першими розповіли про свої сильні та слабкі сторони  4 квітня на парафії Св. Миколая у Лісній Слобідці. Спільними зусиллями учасники визначили свої можливості та узагальнили ситуацію на парафії. А вже згодом, 11 квітня, спираючись на результати проведення SWOT-аналізу, парафіянам вдалося скласти план діяльності їхнього Парафіяльного Карітасу на цілий рік вперед. Нагадаємо, що дана парафія вирішила співпрацювати з самотніми людьми та особами поважного віку, а також дітьми-сиротами, напівсиротами та сім’ями в СЖО (складні життєві обставини).

Слідом за  ними, 5 квітня, взялися аналізувати свою парафію Пресвятої Трійці у селі Троїця. Вони обрали напрям роботи з самотніми літніми людьми та особами з інвалідністю. Також на парафії склали план діяльності на квітень-червень. Серед сильних сторін парафіяни визначили єдність громади, наявність активної молоді, працьовитість, жертовність . Проте найголовнішим виділили підтримку свого пароха, який завжди допомагає, радить і готовий до співпраці.

Провели SWOT-аналіз 11 квітня і на парафії Стрітення Господнього, що в Коломиї. Вони обрали напрям роботи з самотніми та літніми людьми, а також з дітьми. Серед слабких сторін даної  парафії кидається в очі невпевненість самих мирян. Натомість сильні сторони значно підкреслюють можливості для активізації соціального служіння. Завдяки такому аналізу у мирян назбиралося безліч хороших ідей щодо впровадження Дияконії.

Завершували аналізувати парафію Св. Миколая у Стопчатові, Косівського району. Насправді, на цій місцевості дуже великі можливості, але, як і на попередній парафії, самі люди невпевнені у собі, їм потрібно трішки сміливості для початку доброї справи. Парафіяни працюватимуть з літніми людьми, сім’ями СЖО та особами з інвалідністю. Наразі вже зроблено перші кроки до успіху.

Caritas Kolomyia