Ділимося про активності минулого тижня у Карітас Коломия

20 червня, у вівторок, в рамках проєкту “Долаючи розломи в громадах”, відбулася цінна та цікава зустріч для стареньких, які мешкають у Будинку Милосердя Блаженного Миколая Чернецького, шелтері, що знаходиться на вулиці Франка, та волонтерів. Для гостей Коломиї провели цікаву та інтерактивну екскурсію містом. Також старенькі відвідали Музей писанкового розпису. Ця тепла літня прогулянка з купою емоцій завершилася смачним обідом, яким стареньких та волонтерів пригостили наші неймовірні партнери — Феста Коломия, дякуємо їм.

Також у вівторок в нашому офісі відбулися великі збори команди, де директор Карітас Коломия отець Сергій Триф’як представив оновлену статистику наданої допомоги та нову організаційну структуру нашого благодійного фонду. А директор з питань ідентичності Карітас України отець Андрій Нагірняк пригадав нам про 4 основні стовпи, на яких базується діяльність кожної організації, яка називається Карітасом.

«Карітас – це не те, що народилось кілька десятків років тому, і навіть не 1897 рік. Це про 2000 років історії любови Церкви, наслідниками якої ми є», – наголосив отець Андрій. 

Тим часом у шелтері смт. Кути відбулася консультація: мешканці прихистку поспілкувались з психологом, кризовим консультантом та кейс-менеджером Карітас Коломия. Усі вони мають індивідуальний підхід до вирішення проблем кожного, хто опинився у потребі. Сподіваємось, що ця зустріч принесла користь всім, хто на неї завітав.

Впродовж декількох місяців проєкт «Долаючи розломи в громадах» проводив на локаціях зустрічі, де шукав ідеї, які допоможуть подолати конфлікти між ВПО та місцевим населенням. Опісля ці плани уклали в реальні проєкти, які могли отримати фінансову підтримку від наших спонсорів. Таких ініціатив посеред громад знайшлось аж 7. Минулого вівторка відбувся їхній пітчинг перед експертами й зараз ми з радістю готові оголосити вам його переможців.

Отже, грошову підтримку своїх ініціатив завдяки #Долаючи_розломи отримали:

 Громадська організація «Покутський офіс розвитку територій» Проєкт: Простір нових можливостей “OpenEcoFriendlySpace”, Family health centre «Green energy» (Сороки, Городенківська громада). Проєкт: Family health centre «Green energy» та Громадська організація «Наш Креатив» (Тлумач) Проєкт: Музика яка нас об’єднує

Обрати переможців було нелегко, адже кожен із представлених проєктів мав високий рівень важливості та підготовки. Сподіваємось, що всі вони незабаром таки реалізуються завдяки іншим джерелам фінансування.

Дякуємо всім, кому не байдуже майбутнє громад. Спільними зусиллями ми зможемо перетворити всі розломи на місця єднання.

Сонце й радість у дитячих очах. Саме таку чарівну картину спостерігали педагогині проєкту «Освіта не може чекати», який діє завдяки підтримці UNICEF Ukraine та Caritas Ukraine. Впродовж цього тижня наші вихованці мали подорож казковим лісом, який приготував багато сюрпризів та цікавих завдань. 

Минулої середи на подвір’ї Карітас Коломия відбулася велика видача одягу. Завдяки якій 86 місцевих мешканців знайшли для себе речі до смаку, які зроблять яскравішими їхні літні спогади.

Нагадуємо, що одяг також можна обрати в нашому Соціальному гардеробі. Щотижня з понеділка по середу з 10:00 до 15:00 за адресою Грушевського 35, одяг можуть отримати внутрішньо переміщені особи. А щочетверга з 10:00 до 13:00 — місцеві мешканці, які потрапили у складні життєві обставини. Речі у Соціальний Гардероб приносять місцеві мешканці. Приймаємо ми тільки одяг та взуття у хорошому стані. Ще частина речей — це допомога від закордонних громад. Тож наші бенефіціари завжди можуть знайти щось цікаве та яскраве.

Психологічне коло підтримки внутрішньо переміщених осіб підійшло до завершення. Однією з основних цілей психологічного кола, яке відбувалося у рамках проєкту “Долаючи розломи в громадах”, були відновлення внутрішніх сил, налагодження зв’язків між собою та підтримка одне одного.

Під час шести зустрічей наші психологині та переселенки провели арт-терапію, мали зустріч-дослідження своєї особистості (вивчали сильні та тіньові сторони), працювали із темою стресу, відкривали свою жіночність. Вчора відбулася остання зустріч, де наші бенефіціарки поділилися своїми враженнями від кожної із зустрічей психологічного кола.

У майбутньому для внутрішньо переміщених осіб планують організовувати інші цікаві активності для підтримки їхнього психологічного стану.

23 червня, в рамках проєкту “Долаючи розломи в громадах” для працівників Центру надання соціальних послуг у Яремче, провели тренінг “Коло життєвого балансу”.

З допомогою наших психологинь, працівники центру шукали ресурс для роботи з людьми, адже це важлива та виснажлива діяльність, яка вимагає сил.

Разом із тим, наші спеціалістки почули запит, який допоможе спланувати подальшу роботу. Зокрема, в найближчому майбутньому планують спільно попрацювати зокрема з такими темами:

  • емоційне вигорання
  • ненасильницька комунікація
  • постановка цілей

Схоже, для працівників Центру надання соціальних послуг у Яремче зустріч була цінною, бо вони вже встигли поділитися почутим з колегами. А ми уже незабаром плануємо організовувати кола підтримки для різних категорій людей, що мешкають в Яремче.

У тижні що минув активно попрацювала і команда проєкту “Соціальне служіння” на парафіях Коломийської єпархії УГКЦ. Своє просвітництво ми вирішили направити на молодь, яка є рушійною силою соціального служіння та  різноманітних активностей у громадах.

У четвер за підтримки Renovabis і CNEWA Canada, о. Юрій Боєчко та Іванка Федорак говорили про те, чому волонтером бути круто та як долучитись до цієї спільноти добровольців на парафії Покрови Пресвятої Богородиці с. П’ядики.

А у п’ятницю, Христя Яковин розповіла молоді та активній частині парафії Серця Христового у с. Камінне про важливість комунікації у житті християнина.

Зустрічі видались максимально неординарними та цікавими. Сподіваємось, що вони принесуть користь розвитку громад.

Відправляємося у новий тиждень творити ще більше хорошого.

Разом робимо добрі справи та перемагаємо!

Caritas Kolomyia