Локація Добра | Частина 9 | Хаб Карітас Коломия в смт Заболотів

Приміщення хабу у Заболотові знаходиться у парафіяльному будиночку, поруч з храмом. Запрацював хаб тут в останніх числах березня. До того при церкві впродовж 6 років діяв парафіяльний Карітас.

 

Потрапивши до хабу, зустрічаємо жінку поважного віку. Вона сидить за столом, навпроти отець Михайло та жінка-помічниця, які приймають документи відвідувачки.

 

Це Анна Василівна. Вона приїхала до Заболотова із Запорізької області з внучкою та двома правнуками-близнятками. Житло знайшли через інтернет. Про Карітас дізналася, коли ставала на облік у місцевій громаді, отримує тут допомогу уже четвертий місяць.

 

“Директор Карітас Коломия о. Сергій Триф’як разом з керівником сітки хабів о. Романом Кіцелюком, в останні дні березня привезли першу допомогу — 50 продуктових наборів і 50 коробок із гігієнічними наборами. Це розійшлося у нас за два дні. 

Ми зрозуміли, що є потреба в допомозі, так вирішили відкрити у нашій громаді хаб”, — ділиться керівник заболотівського хабу, отець Михайло.

Хаб працює з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00. В середньому на день його відвідують від 8 до 10-ти сімей. 

Тут, як і у всіх хабах Карітасу є: 

  • продуктові набори
  • засоби гігієни
  • одяг
  • постільна білизна, ковдри
  • кухонні набори

Одяг надає Карітас Коломиї, приносять його і місцеві мешканці. Обмежень щодо кількості одягу, який може взяти людина, немає.

Волонтерить тут пані Оксана. Вона від самого початку допомагає отцю Михайлу видавати допомогу

“Пані Оксана такий унікальний волонтер. Окрім того, що працюю тут, я ще є сотрудником, служу в церкві. Бувають моменти, коли я маю парафіяльні справи і просто не можу бути тут, і мені дуже потрібна людина, яка на час моєї відсутності зможе повністю мене замінити. Яка вміє користуватися планшетом, заповнити анкети… Пані Оксана, моя права рука, вона усе це робить”,  —  розповідає отець Михайло.

Є ще троє волонтерів, які працюють в основному з дітьми, але також готові допомогти в разі потреби. Незабаром у приміщенні хабу також запрацює дитячий простір. 

Раз на два тижні до заболотівського хабу приїжджають юристи та психологи з Карітас Коломия, які надають послуги переселенцям, що цього потребують.

Отець Михайло ділиться: є переселенці, які встигли стати парафіянами.

 

“Мене вразили переселенці, які потрапили сюди вперше і одразу ж запропонували свою допомогу. Далеко не від кожного переселенця таке почуєш. Вони тепер приходять на молитви, співають в церковному хорі”.

 

Пані Оксана пригадує хлопчика з Бучі, який ділився своєю історією. Йому було 14, він виходив у білій простині, як символі миру, але у його сторону стріляли. 

А ще були люди з Херсонської області, які ділилися, що до останнього не хотіли виїжджати. Садили картоплю, а над ними літало.

 

“Історій безліч. Люди по два-три місяці сиділи у підвалах, не могли виїхати. Були люди з простріленими кулями документами”,  —  діляться отець Михайло та пані Оксана.

 

Попри страшні історії, які чують працівники хабу, вони діляться своїм теплом та любов’ю з тими, хто цього потребує. І так множать тепло та любов Карітасу

Caritas Kolomyia