Розповідаємо чим жив Карітас Коломия впродовж минулого тижня.
Карітас Коломия презентував свою роботу на місцевому Синоді Єпископів УГКЦ.
«На початку повномасштабного вторгнення до нас приїхали журналісти американського радіо. Вони записували шум літаків, які тоді літали над Карітасом, й питали, чи на нашу думку, гори як у давні часи, стануть прихистком для багатьох людей, які тікають від війни. Я тоді не знав, що їм відповісти, бо передбачити ситуацію було неможливо. Але зараз ми чітко бачимо, що передбачення американських журналістів стало реальністю. Сотні тисяч осіб знайшли прихисток на території Коломийської єпархії УГКЦ. Наприклад, Яремче де є лише 10 тис місцевих жителів, змогло прийняти 25 тисяч ВПО», – розповів на початку синоду директор Карітас Коломия отець Сергій Триф’як.
До слова за рік повномасштабного вторгнення наш благодійний фонд:
- допоміг понад 50 тисячам сімей;
- доправив 120 вантажівок на деокуповані території;
- став осередком для 600 волонтерів.
Зараз Карітас Коломия планує часткові трансформації у своєму служінні. Про це теж поговорили під час зустрічі.
«Важливими є нові методи праці, щодо збереження сімей, які розлучені через війну. Ми як Церква маємо навчитися працювати з травмами війни: сім’ями загиблих та полонених, сім’ями військових, тих, кого ця війна зачепила найбільше. Також не варто опускати з поля зору наші прихистки, адже в них залишились люди, які не мають куди повернутися або фізично не можуть цього зробити. Не припиняємо ми також видачі гуманітарної допомоги для постраждалих від воєнних дій. Ну і звісно ж один з пріоритетних напрямків служіння Карітас Коломия – це миробудування. Ми мусимо знаходити спільні точки дотику, щоб провести об’єднавчі процеси в наших громадах», – додав о. Сергій
Більше року Карітас Коломия надавав допомогу постраждалим від воєнних дій через парафіяльні спільноти Коломийська єпархія УГКЦ. Проте зараз, завдяки проєкту «Долаючи розломи в громадах» ми зможемо робити це також і через органи місцевого самоврядування.
Минулого тижня відбулись дві важливі зустрічі в цьому напрямку: у Городенківській та Яремчанській громадах. Перша вже підписала меморандум про співпрацю з Карітас Коломия, друга готується зробити це найближчим часом.
Сподіваємось новий рівень нашого спільного служіння принесе багато користі бенефіціарам та допоможе розвитку кожного з нас.
Кейс-менеджер, психолог та координаторка волонтерів проєкту «Гуманітарний захист людей, які постраждали від конфлікту в Україні 2023», що діє за фінансування Caritas Austria та Neighbor in Need, минулого тижня навідалися у Карітас Снятин.
Для працівників провели тренінг з політик Карітасу, місцевим мешканцям надали психологічні консультації, а з волонтерами провели зустріч-рефлексію, кейс-менеджери надали консультації тим, хто цього потребував. Спеціалістки проєкту відділу моніторингу та оцінки зробили загальний аналіз наданої допомоги.
Працівники наших хабів, які діють у рамках проєкту #EmergencyAppeal23, щотижня навідуються до офісу Карітас Коломия. Під час минулої зустрічі, разом із заступником директора Карітас Коломия отцем Василем Латчуком обговорити алгоритм подальшого розвитку хабів, якісну співпрацю з громадами, поточну діяльність парафіяльних Карітасів.
Наша психологиня Уляна Романюк провела зустріч з волонтерами проєкту «Готуємо дітей та молодь до майбутнього 2023», де вони працювали з метафоричними картами.
Метафоричні асоціативні карти призначені для роботи з підсвідомістю — для знаходження внутрішніх блоків, страхів чи інших перешкод та для вирішення конфліктів, які вони створюють. При використанні метафоричних карт люди працюють із своєю підсвідомістю.
Минулого тижня у рамках проєкту «Гуманітарний захист людей, які постраждали від конфлікту в Україні 2023», який діє за фінансування Caritas Austria та Neighbor in Need, #EmergencyAppeal23, відбулася зустріч психологів із коломийськими школярами Коломийського ліцею №6. Проводили різноманітні психологічні вправи та ігри.
Координаторка волонтерів провела майстер-клас із розфарбовування писанок, що стало своєрідною арт-терапією для юних учасників.
У Космачі свято вишиванки відсвяткували юні відвідувачі простору дружнього до дитини, проєкту «Гуманітарний захист людей, які постраждали від конфлікту в Україні 2023», що діє за фінансування Caritas Austria та Neighbor in Need.
Під час заняття з педагогинями Карітас Коломия діти досліджували історію свята, ознайомилися з орнаментами усіх областей України, співали патріотичні пісні, відтворили вишиту карту держави.
Карітас Коломия доєднується до Всеукраїнської толоки з Будуємо Україну Разом.
Цьогоріч акція відбудеться у 63 містах України. Серед них і наша рідна Коломия.
Місце: Шевченківське озеро;
Час: 27 травня з 10:00 до 14:00
Формула покращення довкілля в цей день дуже проста: Ти+БУР+Карітас Коломия+ Ecogvalt + Управління комунального господарства Коломийської міської ради + Вулик Змістів + Станиця Коломия Пласту – НСОУ = Чистіша Коломия
Без тебе нам буде важко впоратись, тому ласкаво просимо доєднатися до Всеукраїнської толоки. Для реєстрації потрібно знайти свій населений пункт у переліку та заповнити реєстраційну форму (покликання в коментарях)
Організатори забезпечать волонтерів усім необхідним: сміттєвими пакетами, рукавицями, аптечкою, антисептиками, хорошим настроєм та яскравими емоціями. Також передбачені додаткові бонуси в рамках проєкту «Долаючи розломи в громадах».
Разом робимо добрі справи та перемагаємо!