Інтеграційний проект – рушійна сила для спілкування між переселенцями та коломиянами
Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, «вони зовсім не трудолюбиві», а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень. Ми зважаємо на всі людські недостатки переселенців та не помічаємо у цей час своїх, таких же, або й гірших. У свою чергу, переселенці стараються себе захистити, щось доказати, втім доволі часто на цьому підґрунті виникають конфлікти. У цей час ми забуваємо про надзвичайно важливу річ – всі ми люди єдиної країни.
Саме на цю проблему і спрямований «Інтеграційний проект» МБФ «Карітас України», який має на меті внести у взаємини східняків та західного люду мир, взаєморозуміння, а головне – християнську любов та повагу.
Зараз «Інтеграційний проект» в активній розробці, до якої може долучитися будь-хто бажаючий. Наразі творча група працює над новими ідеями та ініціативами. На даний час є ряд цікавих ідей: культурний відпочинок, вивчення іноземних мов, дитячий садок. Для спільної й продуктивної співпраці та комунікації будуть застосовуватися найрізноманітніші форми роботи.
Важливим моментом, на якому працівники проекту роблять акцент є: спілкування з людьми, співпраця з міською владою, робота зі школами та священнослужителями – всіма установами, куди найбільше тягнуться та звертаються люди.
Основна мета – комунікація жителів міста Коломиї із переселенцями. Нещодавно відбулася перша зустріч працівників проекту із переселенцями, під час якої другим розповіли про мету центру, а ще кожен присутній міг подати ідею та порушити питання про те, як йому особисто буде цікаво проводити час, розвиватися та ближче знайомитися із новими «сусідами».
Тарас Бучовський – керівник Інтеграційного проекту, чоловік неабияк переймається тим, що люди західних регіонів інколи надто упереджено ставляться до переселенців. За його словами, інколи претензії і звинувачення є безпідставними, що більше схожі на чутки, ніж правду:
«Через події, що відбуваються на Сході, склалися такі взаємовідносини між корінними жителями міст західних регіонів та переселенцями. Метою Інтеграційного проекту є саме комунікація, щоб люди між собою могли поспілкуватися. Ми повинні усвідомити: люди, які приїхали зі Сходу, перш за все, є такими ж людьми, як і ми».
Із відвідувачами будуть працювати також психолог – Уляна Семенюк та асистент сім’ї – Лілія Золотарьова, яка теж є переселенкою, тому прекрасно розуміє всі труднощі побуту та взаємовідносин переселенців з місцевими жителями. Пані Лілія каже, що вона особисто не стикалася із неприязню коломиян по відношенню до неї чи її сім’ї, а мешкає вона у Писанковому місті більше двох років, проте вважає цей проект актуальним, оскільки бачить потребу в ближчому спілкуванні з місцянами.
Фінансову підтримку для існування цього проекту щедро надали «Карітас» Польщі та Міністерство Закордонних справ Польщі, за що ми їм щиросердечно вдячні.
Благодійний фонд «Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії» радо запрошує взяти участь в Інтеграційному проекті всіх охочих. Ми раді бачити, як переселенців, так і місцевих жителів, а також учасників бойових дій. Радо відгукнемося та візьмемо до уваги ваші ідеї щодо проекту, з нетерпінням чекаємо на зустріч з вами!
Прес-центр БФ «Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії Української Греко-Католицької церкви»