Дім Добра | Частина 7 | Шелтер Карітас Коломия в смт Кути

Ми розповідали вам про те, що нещодавно Карітас Коломия, завдяки #UkraineHumanitarianFund та підтримці проєкту #Emergency_appeal відчинив двері сьомого шелтера.

Через декілька тижнів після відкриття ми навідалися туди, щоб побачити, як почуваються його мешканці.

На сьогодні у шелтері мешкає 41 осіб з них 21 дітей. За короткий час роботи шелтеру одна сім’я встигла покинути його стіни, знайшла помешкання для оренди та оформляють грант від Карітас Коломия, який компенсує оренду житла. Одна з важливих складових, яку застосовує наш фонд у роботі з ВПО — допомагаємо людині у скруті, та водночас створюємо умови, щоб вона надалі могла самостійно задовольнити свої потреби.

“Дуже ввічливі та гарні люди тепер живуть тут”, — ділиться одна із соціальних працівниць пані Наталія.

Наразі в хабі працюють дві соціальні працівниці — Наталія та Ксенія і психологиня Вікторія.

“Багато речей ми ще не знаємо, знайомимося зі всім, але немає речей, з якими ми б не справлялися”, — ділиться Ксенія.

Тут спільні сніданки, обіди та вечері. Готують по черзі, мають графік чергування. Інших традицій поки в шелтері немає, бо люди продовжують заселятися, знайомитися, вирішувати питання з документами та шукати постійне житло.

Кола довіри та спільні вечори планують проводити згодом, коли владнають більш нагальні потреби. Психологиня уже почала роботу з дітьми. Днями вона організувала зустріч місцевих діток з дітками-мешканцяит шелтеру.


“Дорослі поки не звертаються із запитами, але кожному з них потрібна психологічна допомога, не усі ще це усвідомлюють”, — каже психологиня Вікторія.

Яна з двома дітьми поселилися до шелтера нещодавно. Жінка приїхала з Харківської області, поблизу її населеного пункту тепер тривають активні бойові дії.

“Тут дуже добре, дуже затишно. Усе зроблено на совість. Дуже уважний персонал”, — ділиться жінка.

Молодша донька Яни уже пішла до школи, каже, що їй тут подобається, син навчається дистанційно у ВИШі. Живуть вони у кімнаті зі своїми родичами, які приїхали трохи скоріше.

Кімнати плавно заповнюються людьми. Вони відпочивають та відновлюються від того, що їм довелося пережити у рідних містах та селах і активно займаються пошуками нового житла.

Побачити новий шелтер та почути його історію можете нижче.

Caritas Kolomyia