Минулого тижня Центр життєстійкості, який діє у рамках пілотного проєкту із запровадження надання соціальної послуги з формування життєстійкості Міністерства соціальної політики України в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» першої леді Олени Зеленської, провів низку важливих заходів, спрямованих на підтримку психічного здоров’я та розвитку громади.
Ділимося активностями:
Казкотерапія
Проведено заняття з казкотерапії для відвідувачів бібліотеки для дітей та юнацтва. Під час заходу присутні пригадали улюблені казки, слухали казки, обговорювали вчинки героїв, а також створювали власні казки за обраними МАК- картами, малювали “Галерею казкових героїв”. Заняття сприяло розвитку дітей, розумінню своїх почуттів, підтримці один одного, креативному мисленню.

Арттерапія
Проведено тренінгове заняття з елементами арттерапії для дітей: «Мистецтво дружби»
з метою згуртування колективу, поліпшення психологічного клімату в групі, налагодження доброзичливих стосунків та відпрацювання вмінь позитивної самопрезентації.
Учасники заходу були в піднесеному настрої, ділились своїми думками та враженнями з групою.

Керування життєвими обставинами
Працівники центру Життєстійкості провели тренінг для студентів педагогічного коледжу на тему „Керування життєвими обставинами“.
Навчилися контролювати власні реакції на життєві обставини, підвищили рівень стресостійкості, зможуть ухвалювати усвідомлені рішення та ефективно планувати майбутнє.

Арттерапія
Фахівцями центру Життєстійкості для мешканців Геріатричного пансіонату 2 група м.Коломия, вул.Трильовського, 25 була проведена арттерапія “Дерево сили”.
Під час заходу учасникам було запропоновано створити своє унікальне дерево.
Основна мета зустрічі:
– зняти емоційну напругу
– знайти та поповнити ресурсний стан.

Підвищення рівня стресостійкості
Фахівцями центру Життєстійкості проведено тренінг для студентів педагогічного коледжу на тему „Підвищення рівня стресостійкості“
Допомогли учасникам розвинути навички подолання стресу, зміцнили психологічну стійкість і навчилися зберігати продуктивність у складних ситуаціях.
Навчилися розпізнавати ознаки стресу та вчасно реагувати на нього, використовувати ефективні методи управління стресом, підвищили загальний рівень психологічної стійкості.
Тренінг для працівників пробації: ефективна комунікація та взаємодія
25 березня 2025 року Центр життєстійкості успішно провів тренінг для працівників пробації на тему «Комунікація та взаємодія в житті». Тренерки – Сербенюк Олександра та Пономаренко Катерина – створили простір для глибокого аналізу комунікативних стратегій, розвитку навичок ефективного спілкування та взаємодії в команді.
Учасники тренінгу досліджували важливість емпатії, активного слухання та асертивного спілкування через практичні вправи та кейси з особистого та професійного життя. Особливий акцент зроблено на управлінні конфліктами та зміцненні довіри.

Батьківство без стресу
Фахівцями центру Життєстійкості проведено тренінг«Батьківство без стресу»(8 заняття), завершили курс.
Для батьків, діти яких відвідують простір дружній до дитини БФ Карітас Коломия
Згадали події які відбувалися на минулому занятті, виявили ключові моменти та перевірили домашнє завдання.
Наочно продемонстрували, скільки сил щоденно вимагає виховання дітей, та мотивували до напрацювання навичок відновлення ресурсів як способу профілактики емоційного вигоряння.Поінформували учасників про стадії емоційного вигорання батьків.

Протидія маніпулятивним впливам
Фахівцями центру Життєстійкості проведено тренінг для працівників Леоні на тему «Протидія маніпулятивним впливам»
Ознайомили учасників з основними методами маніпуляції.Навчили виявляти маніпулятивний вплив у соціальних мережах, спілкуванні.
Розвинули критичне мислення та навички емоційної стійкості.Дали практичні інструменти для захисту від маніпуляції.

Друге заняття тренінгу “Надання першої психологічної допомоги”
Для відвідувачів Університету 3 віку.
Під час заходу присутні ознайомилися з принципами надання першої психологічної допомоги, реакціями організму на надзвичайні ситуації, виконали вправи на спостереження, міжособистісну взаємодію, регуляції психоемоційних станів.
Координатор волонтерів Шинкарук Ангеліна навчила відвідувачів Університету 3 віку запальних танців.
Захід сприяв розвитку, згуртуванню людей.

Самопізнання як ресурс
“Пізнай самого себе, свій рід, свій нарід” Г.С.Сковорода.
Саме ці слова стали епіграфом для тренінгу “Самопізнання як ресурс” (тренери Каменюка Людмила, Зеленська Ірина), який був проведений 28.03.2025 був проведений для працівників ТОВ ТРОКС.
Під час заходу присутні здійснили самопізнання, ніби занурилися всередину себе.
Арттерапевтична вправа “Дерево” сприяла самоусвідомленню, з’ясуванню своїх ролей в житті, якостей, досягнень, можливостей.
Під час роботи з МАК-картами учасниці “зустрілися” з “Я — реальним” і “Я — ідеальним”, обговорили шляхи саморозвитку.
Тренінг спонукав присутніх до подальшого саморозвитку та самопізнанню.
