ПАТРОНАТ : ТЕРМІНОВА ШВИДКА ДОПОМОГА ДИТИНІ
28 березня у приміщенні БФ «Карітас Коломия» відбувся семінар за участю менеджера проектів МБО «Партнерство «Кожній дитині» Ларисою Стригою.
http://kolomyya.caritas.ua/wp-content/uploads/2019/04/dsc_0048.jpg
Минулого четверга в стінах Карітасу говорили про патронатні сім’ї, та як стати патронатним вихователем.
Патронат над дитиною (сімейний патронат) – це комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя у період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин та/або у період прийняття рішення щодо подальшої долі дитини (усиновлення, влаштування до прийомної сім’ї, ДБСТ, під опіку тощо). Термін перебування дитини у патронатній сім’ї сягає трьох місяців, проте, в окремих випадках – не більше шести місяців.
http://kolomyya.caritas.ua/wp-content/uploads/2019/04/dsc_0016.jpg
Які ж переваги запровадження патронату?
- Дитина залишається проживати у своїй громаді, тобто вона перебуватиме максимально наближено до родини, свого соціального оточення.
- Дитина тимчасово «перебуває у гостях» в професійній патронатній сім’ї, тобто за її безпеку, життя, здоров’я, а також освіту, розвиток, належні умови та якісну соціально-психологічну реабілітацію відповідають патронатний вихователь та його помічник.
- Дитина має змогу спілкуватися і бачитися з біологічними батьками під час перебування її під патронатом.
- Дитина захищена від недогляду, жорстокості, а також потрапляння в інтернатні заклади та ЦСПР/притулки.
- Дитина має змогу повернутися до біологічних батьків, або отримати нову люблячу сім’ю (пошуком якої теж займаються працівники і готують дитину до такого процесу).
Хто фінансує патронатні сім’ї?
На сьогоднішній день фінансує такі сім’ї Швеція (до 01.06.2019), яка понад 70 років немає на своїй території інтернатних закладів. Разом з тим послуга патронату до 31.12.2026 року фінансується за рахунок державного бюджету. На 2019 рік державою виділено 23,6 млн гривень.
Як відбувається грошове забезпечення патронату?
Соціальна допомога в розмірі 2 прожиткових мінімумів для дитини на місяць становить 3252грн, якщо дитині 0-6 років, та 4054грн, якщо дитині 6-18 років.
Грошове забезпечення за надану патронатним вихователем послугу становить 5 прожиткових мінімумів, а це в свою чергу – 9605грн на місяць. При влаштуванні 2-х і більше дітей, дітей віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ, грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50%.
http://kolomyya.caritas.ua/wp-content/uploads/2019/04/dsc_0046.jpg
Першою патронатною сім’єю в Україні стало подружжя Євгена та Наталії Дудко з м. Переяслав-Хмельницький. Але насправді стати патронатним вихователем може не тільки чоловік та дружина. Це можуть бути батьки/діти (якщо другі – повнолітні), брати/сестри та інші категорії. Головна умова : спільне проживання, досвід виховання дітей, належні житлові умови, відсутність судимості, належний стан здоров’я та достатній рівень матеріального забезпечення.
Прикладом цього є сім’я Юлії Таринської – нині перша патронатна сім’я на Івано-Франківську область. Жінка зізнається, що «була здивована, що вона перша. Думала, що в нашій області черги на патронат. Тому сподівається, що така послуга розвиватиметься на Івано-Франківщині». Сьогодні Юлія усміхається, коли згадує як проходило прийняття рішень щодо надання рекомендації про можливість стати патронатним вихователем. Говорить, що «до нас було найбільше уваги та запитань». А все тому, що Юлія прийшла на заняття разом із свекрухою, теж Юлею. Вона успішний підприємець, любляча дружина та мати 2 синів. А ще Юлія – волонтер у онкологічній дитячій лікарні, де і познайомилася з майбутньою дванадцятирічною вихованкою. Справа в тому, що сьогоднішня вихованка теж родом з Косова (як і п. Таринська), та її старший брат хворіє. Наразі мама дівчинки знаходиться за кордоном, де лікує сина, а безпеку та життя доньки довірила саме Юлії.
http://kolomyya.caritas.ua/wp-content/uploads/2019/04/dsc_0039.jpg
Якщо Ви зацікавилися такою послугою, то професія патронатного вихователя чекає на Вас. Для цього потрібно пройти професійну підготовку – навчальний курс, який дозволить опанувати всі тонкощі роботи з дітьми.
http://kolomyya.caritas.ua/wp-content/uploads/2019/04/0-02-05-85625918f2d35de4483a9010bb767fd705b29492ce95b5f3dade302ecc33b664_ce5f6f89.jpg
#КарітасДітям
#Caritas_Kolomyya
#українабезсиріт #патронат
#формивлаштуваннядітей #діти
#дитинавсім‘ї #зарадидітей #захистправ
#виховання #піклування