Минулого тижня Центр життєстійкості, який діє у рамках пілотного проєкту із запровадження надання соціальної послуги з формування життєстійкості Міністерства соціальної політики України в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» першої леді Олени Зеленської, провів низку важливих заходів, спрямованих на підтримку психічного здоров’я та розвитку громади.
Відбулися такі зустрічі:
Самоприйняття. Самооцінка
працівниками центру Життєстійкості (психолог Олейник Т. М, фахівець з соціальної роботи Кравчук О. С. ) провели тренінг на тему: «Самоприйняття. Самооцінка»
Що робили?
– формували певну думку про себе (позитивну самооцінку)
– розвивали вміння презентувати себе
– розвивали вміння вирізняти себе з-поміж інших та вміння отримувати емоційну підтримку.
Всі діти активно брали участь та з цікавістю виконували запропоновані завдання.

Тренінг “Лідерство — запорука успіху”
Для Коломийської станиці Пласту. Під час заходу підлітки обговорили тему лідерства, визначили лідерів історії та сучасності, актуалізували знання про лідерів Пласту, провели діагностику лідерських здібностей, за допомогою проєктивної методики визначені позитивні та негативні риси характеру.

Самодопомога +
Для працівників Коломийського геріатричного пансіонату проведена 1 сесія групового курсу управління стресом для дорослих “Самодопомога +”. Під час зустрічі учасники навчилися управляти стресом, напрацьовувати навички турботи про себе, відстоювати власні цінності, проявляти турботу про інших у щоденні взаємодії, а також створювати власний простір.

Керування життєвими обставинами
Тренінг для студентів педколеджу.
Допомогли учасникам усвідомити власний вплив на життєві події навчилися ефективно керувати стресом, приймати виважені рішення та адаптуватися до змін.
Допомогли усвідомити, що навіть у найскладніших обставинах ви маєте більше контролю, ніж здається.Навчилися керувати своїм життям свідомо, а не просто реагувати на події.

Думки, емоції та дії
Допомогли учасникам усвідомити взаємозв’язок між їхніми думками, емоціями та діями, навчили керувати своїми реакціями та розвинули навички емоційного інтелекту для покращення якості життя та стосунків.

У пошуках ресурсів
Працівники центру Життєстійкості провели Тренінг “У пошуках ресурсів” для мешканців шелтеру по вул.Івана Франка 18. Під час заходу присутні знаходили власні, приховані джерела енергії, наснаги, які допомагають подолати складні життєві ситуації, виконали вправи для покращення настрою, загального стану.

Коло підтримки для працівників Карітас: простір для відновлення та взаємопідтримки
У Центрі життєстійкості відбувся тренінг «Коло підтримки» для працівників Карітас, який провели Сербенюк О. та Пономаренко К.
Цей простір став можливістю зупинитися, усвідомити власні ресурси та поділитися досвідом. Через метафоричні картки, арттерапевтичні техніки та проєктивні методики учасники глибше зрозуміли свої емоції, віднайшли нові способи підтримки себе та колег.
Такі зустрічі допомагають не лише зберегти професійну стійкість, а й наповнити серце теплом та розумінням. Дякуємо всім, хто долучився!

Надання першої психологічної допомоги
Працівниками центру Життєстійкості (психолог Каменюка Л.А. , Зеленська І.М.) провели Навчання на тему “Надання першої психологічної допомоги” з працівниками управління економіки Коломийської райдержадміністрації. Під час заходу присутні актуалізували знання щодо першої психологічної допомоги, проаналізувати випадки під час яких варто надавати першу психологічну допомогу, дізналися про реакції організму в стресових ситуаціях і дії в цих випадках, опанували техніки надання першої психологічної допомоги.

Батьківство без стресу
У Центрі Життєстійкості відбувся тренінг «Батьківство без стресу» (6 заняття) на тему:«Мова прийняття»для батьків, дітей дитячого простору
Наочно продемонстрували батькам важливість прийняття у спілкуванні та заохотили до напрацювання нових навичок.
Переглянули свої комунікативні стратегії та підвищити мотивацію до опанування нових-більш ефективних та ненасильницьких комунікативних прийомів.

Адаптація ветеранів в колективі та цивільному житті
Працівники центру Життєстійкості (психолог Каменюка Л. А., Зеленська І.М.) провели Інтерактивну лекцію для працівників культури “Адаптація ветеранів в колективі та цивільному житті».Під час заходу присутні ознайомилися з проблемами ветеранів у цивільному житті, розглянули окремі ситуації, отримали навички взаємодії з особами, які повертаються до цивільного життя, з особами з інвалідністю.

Захист прав ветеранів та членів їхніх сімей
Працівники центру Життєстійкості (Зеленська І.М., Каменюка Л.А) разом з юристами прийняли участь у заході «Захист прав ветеранів та членів їхніх сімей», яке проходило на базі ветеранського простору «ГАРТ». Учасники заходу обговорили актуальні проблеми щодо захисту прав ветеранів та шляхи їх вирішення. Розглянуті особливості надання правничої допомоги та психологічної підтримки ветеранам та членам їх родин.

Особливості розвитку та прояви вікових криз
Працівники центру Життєстійкості провели тренінг «Батьківство без Стресу» (2 заняття) на тему:”Особливості розвитку та прояви вікових криз”для працівників ЛЕОНІ.
Ознайомили батьків з особливостями психосоціального розвитку дитини та віковими кризовими періодами.Ознайомили учасників із ключовими особливостями розвитку підлітків та підвищити батьківську компетентність у розумінні підліткових реакцій;напрацювати дієві стратегії поведінки у взаємодії з підлітком.

День здоров’я
Разом із СЕС провели День здоров’я, де кожен охочий міг отримати кваліфіковані поради щодо психічного та фізичного благополуччя.
Фахівці Центру життєстійкості – Катерина Пономаренко та Олександра Сербенюк – надавали індивідуальні консультації, допомагаючи громадянам знайти ресурси для збереження внутрішньої рівноваги, подолання стресу та зміцнення психоемоційного стану.


Весна. Весняні первоцвіти
Закріпили знання дітей про весняні зміни в природі;
– ознайомили з першими весняними квітами (мати-й-мачухою, крокусами, первоцвітом, медункою і т д.), їх лікарськими властивостями та значення первоцвітів в житті людини;
– розвивали спостережливість, увагу, уяву, пам’ять ;
– виховували любов до природи, дбайливе ставлення до первоцвітів України, раціональне їх використання. А також кожна дитина зробила аплікацію весняного первоцвіту та отримали всі позитивні емоції!

Казкотерапія
Заняття з казкотерапії для відвідувачів бібліотеки для дітей та юнацтва. Під час заходу присутні пригадали улюблені казки, слухали казки, обговорювали вчинки героїв, а також створювали власні казки за обраними МАК-картами, малювали “Галерею казкових героїв”. Заняття сприяло розвитку дітей, розумінню своїх почуття, підтримці один одного, креативному мисленню.
