“Українці показали всьому світові, як потрібно любити свою країну”

Назарій Мельничук родом із Уторопів Косівського району, але живе у Німеччині з 2010 року. Разом із друзями з перших днів повномасштабного вторгнення активно взявся за збір допомоги для українців. Уже на початку березня Карітас Коломия отримав перший такий вантаж з гуманітарною підтримкою від цих добродійців. 

– Розкажіть, будь ласка, як ви почали збирати благодійної допомоги у Берліні? 

Усе було спонтанно. Коли в Україні почалася війна, ми вирішили, що також маємо щось робити. Разом із друзями поговорили і надумали розіслати клієнтам моєї будівельної фірми,  своїм, що ми збиратимемо допомогу. Клієнти попересилали повідомлення своїм знайомим і у нас вийшов дуже масштабний збір. Почалась есемес-розсилка о 18:00, а вже наступного дня з 8 ранку люди почали привозити допомогу. У нашому містечку біля Берліна навіть пробки були на дорозі – стільки авто звозили допомогу. А вечорі ми вже не знали, що з такою величезною кількістю допомоги робити. 

 

– Чи відчувається якась більша згуртованість між українською громадою, ніж раніше?

– Так, дуже класно, що зараз усі стали набагато дружніші. Також відчувається велика підтримка від німців. Ми не очікували, що вона буде в таких масштабах. Так, щоб ви уявили, у нас в містечку є маркет, де продають дитяче харчування, підгузники, побутову хімію і таке інше, то в перший день до обіду німці його спорожнили. Усе було викуплено заради допомоги українцям.

–  Які загалом у Німеччині настрої щодо останніх подій в Україні?

– Німці прекрасно розуміють, що Україна зараз воює за всіх. Кажуть, що вони в захваті від нашої нації, а також їх вражає наскільки українці мужні. Одна моя знайома казала, що українці показали всьому світові, як потрібно любити свою країну і цього у нас можна лише повчитись.

– Ваше побажання українцям.

– Знаю, що перемога буде за нами, але бажаю якнайшвидшої перемоги. І щоб всі могли повернутися до своїх домівок і нормально, спокійно жити. Бог за нас.

А ось імена українців у Німеччині, які разом з Назарієм збирають допомогу для України:

Мельничук Руслана 

Мельничук Іван 

Мельничук Христина 

Мельничук Василь 

Мельничук Галина 

Фелищук Петро 

Фелищук Ростислав 

Фелищук Віта 

Фелищук Оксана 

Курищук Василь 

Данилюк Мирослав 

Атаманюк Петро 

Мороз Віталій 

Філюк Ігор 

Хоменко Констан

Фелищук Андрій 

Яковенчук Віта

Клевець Василь

Caritas Kolomyia