Єпархіальний благодійний фонд «Карітас Коломия» організував приміський арттабір

 

Приміський табір відпочинку організовують не вперше. Щороку табір вибирає певну тематику, цей рік  – не виключення. На хлопців та дівчат віком від 6 до 14 років чекали не тільки розваги але  й справжнє мистецтво.  Оскільки темою відпочинку стало арт-мистецтво, діти мали змогу щодня поринати у дивовижний та яскравий світ. Як все було – читайте далі.

http://kolomyya.caritas.ua/wp-content/uploads/2019/07/64777132_372002240181378_8508294998939140096_n.jpg

 КІНО

Відкриття табору уже  традиційно розпочинається із спільної молитви. До дітей завітав о. Vasyl Latchuk, поблагословив кожного та побажав гарного відпочинку. 

Для підняття позитивної атмосфери дітям запропонували зіграти в «Показуху», розділивши їх на дві команди. Оскільки перший день присвячений кіно, вихованці мали змогу відчути себе наче у фільмі : комусь прийшлось демонструвати свого героя мовчки, комусь  – тільки рухами. Справжніх акторів вчать грати різні емоції і почуття, тому наша «Показуха» була також повчальною.

Після гри діти відправилися на сніданок. Продовжили пізнавати кіно на майстер-класі,  де виготовляли аксесуари (начебто для фільму).  Далі на вихованців чекала арт-терапія з психологом  Уляна Семенюк. А завершували день переглядом фільму.

МУЗИКА

Кожен день дітей розпочинається з ігор на свіжому повітрі. Поки всі бігають на галявині – на кухні повним ходом готується смачний сніданок.

Другий день – день музики – відзначився своєю творчістю. Вихованці табору виготовляли на майстер-класі яскраві мікрофони, як до них завітав сам Архиєпископ та митрополит Моравії Ян Граубнер. Діти зраділи поважному гостю та зробили спільне фото на згадку. Після цього поспішили випробувати свої  мікрофони у грі «Караоке». Але найцікавішим в цей день була саме дискотека. Діти танцювали, стрибали та співали одночасно. Такі емоції не щодня можна зустріти, тому ці посмішки додали натхнення продовжувати творити й надалі.

МАЛЮВАННЯ

Третій день відзначився для дітей двома захоплюючими майстер-класами. Спочатку діти розмальовували гіпсові фігури. Далі – уже звичні обід, ігри на подвір’ї та арт-терапія. Але на завершення дня вихованцям зробили сюрприз : тимчасове тату або малювання хною. Дитячій уяві не було меж : кожен вибирав малюнок, а то й два щоб виглядати оригінально.

ТЕАТР

У четвер вивчали мистецтво театру. На майстер-класі діти виготовляли  загадкову маску, яку не знімали протягом  цілого дня. Також для вихованців провели казкотерапію. За допомогою картинок кожен придумував власну історію, яка згодом переросла у велику і захоплюючу казку. Завдяки такому виду арт-терапії дитина потрапляє у казкову атмосферу, де може долати всі страхи та труднощі.

ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО

Останній день табору виявився дуже насиченим.  На дітей чекало закріплення усього вивченого через виявлення творчості. Отож, після сніданку вихованці відправилися на танцювальний майстер – клас  з суперфіналістом «Танцюють всі!  –  9» Владом Курочкою. Емоції переповнювали дітей, кожен хотів сфотографуватися з молодим брейк-дансером.

Після запальних танців учасники арт-табору зустрілися на арт-терапії, де робили подарунок на згадку другові/подрузі та ділилися враженнями від відпочинку. Далі усі попрямували на подвір’я, де на дітлахів чекала наша майстриня Helen Boitsan. Жінка вчила дітей техніки ебру – малювання на воді.

Аналізуючи цілий тиждень пізнавального арт-відпочинку, можна сказати, що наші дітки дуже творчі та талановиті.

  #Центр_для_дітей_та_сімей  #Центр_підтримки_сім_ї #КарітасДітям #Caritas_Kolomyya

Про свої враження від арт-табору нам розповіли дівчата:

Мені дуже сподобався табір і все, що ми тут робимо. Особливо запам’ятався майстер-клас з масками, я зробила маску єдинорога (сміється). Тут я знайшла подругу Соломійку, тому якщо буде ще табір, я обов’язково прийду!

Даринка,  6 років

http://kolomyya.caritas.ua/wp-content/uploads/2019/07/dsc_0232-1.jpg

Табір сподобався дуже сильно. Ми тут багато граємося, дивимось мультики і проводимо естафети.  В таборі багато дітей, а вдома в мене лише двоє друзів. На сніданок дають дуже смачні блінчики з варенням. Сьогодні я зустріла своїх знайомих – танцюристів, які вчили нас брейк-дансу. Було весело, тому буду ще приходити в Карітас.

Лариса, 10  років
(справа на фото)

http://kolomyya.caritas.ua/wp-content/uploads/2019/07/67296940_540959463308256_414343908886052864_n.jpg

Caritas Kolomyia