Керівниця напрямку роботи з дітьми Христина Кучерук для #Експертних_вівторків поділилася рецептом, як працювати з дітьми та сім’ями, які потрапили у складні життєві обставини.

Понад 25 років наш Дитячий напрям Карітас Коломия піклується дітьми та батьками, які потребують особливого ставлення. Наша робота скерована на соціально-психологічну допомогу родинам у складних життєвих обставинах.

Надаючи соціальні послуги сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, фахівцям важливо працювати на таких рівнях:

  •  профілактика складних життєвих обставин;
  • подолання складних життєвих обставин;
  • мінімізація негативних наслідків складних життєвих обставин.

Наші кваліфіковані працівниці проводять позашкільні заняття для дітей  — майстер-класи, квести, кулінарні практикуми, зустрічі з психологом, різні цікаві ігри, завдання, просто душевні розмови та ін. Окрім цього ми стараємось організовувати заходи для батьків та дітей, а наш психолог створює корисні зустрічі для батьків.

Ми надаємо духовну, емоційну, психологічну та фізичну підтримку  тим, хто цього справді потребує. Однією із форм — є дитячий проєкт, де наші спеціалісти щодня проводять різноманітні заняття  для дітей. Ми зауважили, що окрім матеріальної допомоги, дітям та родинам критично не вистачає можливості цікавого та корисного часопроведення. Незабутні майстер-класи, цікаві зустрічі, приємні розмови, веселі квести — все це та ще багато іншого пропонуємо учасникам нашого проєкту.

Усе вищезгадане — це те, що варто застосовувати у роботі з дітками, що потрапили у складні життєві обставини. Їх потрібно відволікти та зацікавити.

Діти завжди відчувають турботу та любов.

Caritas Kolomyia