Відвідини «Будинку нічного перебування»

15 січня ввечері я отець Сергій Радченко прес-секретар Карітасу мав нагоду познайомитися з «Будинком нічного перебування», що знаходиться за адресою: місто Коломия, вулиця Петлюри 98. Це колишнє приміщення, в якому донедавна розміщувався Благодійний Фонд «Карітас Коломийської єпархії УГКЦ».

Перші враження неймовірні. На серці лягає відчуття затишку та комфорту.

«День в моїх підопічних розпочинається підйомом о шостій годині ранку» – розповідає диякон Юрій Захаревич керівник цього будинку. «Опісля в них гігієнічні процедури, чай та о восьмій покидання будинку аж до 17.00 вечора».
Вечором починається повільне сходження безпритульних людей немов «мурашки до мурашнику».

Згідно розпорядку дня цей процес триває з 17.00 по 20.00. Далі настає час чаювання, перегляду телебачення, гігієнічних процедур та розмови між собою. І у 22.00 всі йдуть на спочинок.

У самому будинку є санвузол, 2 душові, пральна машинка чиста питна вода, попрана білизна, зручні ліжка, тепло – всі умови для можливості відчути себе «Людиною».

Кожна особа, яка перебуває на ночівлі, має свою приватну шафку, в якій зберігає протягом ночі всі речі. Зараз на даний момент приходять кожного дня на нічліг до двадцяти людей.

Однією з умов можливості перебування в цьому будинку є проходження «алко-тесту» і якщо людина має менше 1% проценту проміле, то така людина може переночувати, якщо більше то нажаль мусить шукати собі іншого пристановища.
Переступаючи поріг зауважується чистота, складене взуття під нитку, добра атмосфера та любов працівників до відвідувачів.

Якщо Вас, не дай Боже, спіткає доля наших безхатченків, то запрошуємо з радістю до нас на нічліг.

Прес-служба Карітасу коломийської єпархії УГКЦ.

Caritas Kolomyia