Заява Карітасу Європи стосовно ситуації в Україні. 

Карітас Європи, як головна організація Карітасу у європейському регіоні, глибоко стурбована зростанням напруженості на кордонах України. Ми твердо підтримуємо заклик Папи Франциска, який він зробив минулої неділі, доручаючи «на совість політичних лідерів усі зусилля заради миру», оскільки будь-яка можлива ескалація може спричинити додаткові людські страждання народу в Україні та в регіоні в цілому.

Українці пережили вісім років збройного конфлікту на сході країни, конфлікту, про який світова більшість вже забула. Понад 1,5 мільйона людей були переміщені, тоді як приблизно 2,9 мільйона зараз потребують гуманітарного захисту. Карітас України діє вже 30 років і реагує на цей триваючий конфлікт з 2014 року. За цей період організація допомогла майже 950 000 людей у постраждалих районах, починаючи з тих, хто живе у найбільш вразливих умовах. Все це завдяки невтомній підтримці понад 2000 співробітників і волонтерів.

Погіршення політичного діалогу та потенційна ескалація бойових дій загрожує експоненціальному посиленню цих потреб. Необхідні швидкі дії, щоб задовольнити вже існуючі гуманітарні потреби, зокрема ті, що стосуються доступу до продуктів харчування та непродовольчих товарів, а також психосоціальної підтримки. Незалежно від нинішньої напруженості, потреби тих, хто потрапив у цю триваючу кризу, мають бути пріоритетними, а гуманітарна допомога має постійно надаватися там, де це необхідно.

«Ми закликаємо всі сторони тримати вікна політичного діалогу відкритими, щоб уникнути гуманітарної катастрофи. Поширення війни в Україні загрожує не лише мільйонам місцевих жителів, які потребуватимуть гуманітарної допомоги, а й створить ширшу гуманітарну надзвичайну ситуацію, яка може серйозно вплинути на регіон загалом. Потрібно бачити і враховувати страждання народу України. В центрі політичної уваги мають бути безпека і захист дітей, жінок та чоловіків», – зазначає президент Карітасу Європи монсеньйор Міхаель Ландау.

Карітас Європи закликає до посилення дипломатичних зусиль і політичного діалогу всіх зацікавлених сторін задля деескалації напруги та запобігання військовим діям. Якщо цього не зробити, мільйони українців змушені будуть покинути свої домівки і потребуватимуть захисту як в інших місцях України, так і в сусідніх країнах. Це може стати гуманітарною катастрофою такого масштабу, якого в Європі не бачили десятиліттями.

Карітас Європи солідарна з народом України у ці складні часи, приділяючи особливу увагу найуразливішим. Український народ заслуговує жити в мирі та гідності. Карітас Європи закликає всі залучені сторони, а також відповідні зацікавлені сторони працювати над мирним врегулюванням кризи.

Оригінал Заяви за посиланням: https://www.caritas.eu/wordpress/wp-content/uploads/2022/02/CE-statement-on-Ukraine-February-2022-pdf.pdf

Caritas Kolomyia