У неділю, 21 січня, при парафії Пресвятої Трійці УГКЦ відбулося відкриття і освячення благодійної їдальні для потребуючих.

Розпочався захід з Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолив єпископ-помічник Коломийської єпархії УГКЦ Кир Петро Голіней у співслужінні з духовенством: настоятелем храму та деканом Тлумацьким отцем Павлом Дутчаком, синкелом соціального служіння та директором БФ «Карітас Коломия» отцем Сергієм Трифʼяком та сотрудниками парафії – отцем Тарасом Гушулуєм, отцем Михайлом Могилою.

Відтак відбулося офіційне відкриття та освячення-благословення благодійної їдальні, яка сьогодні вперше відкрила двері для всіх потребуючих.

«Якщо наша віра не буде підтверджена ділами, то вона буде мертва. Я сьогодні дякую всій вашій громаді й парафії, всім тим, хто долучився до цієї справи і надалі долучитиметься, буде допомагати й служити ближньому. Ця є справа не тільки благодійності, але й любові і підтримки ближнього, якої зараз так бракує.Ви збудували храм і робите все для того, щоб це справді була дива парафія, тому щиро дякую Вам за це», – додає Владика Петро», – мовив Владика Петро.

На відкритті благодійної кухні-їдальні були присутні також представники влади, зокрема голова Тлумацької ОТГ Ігор Андрійович Петрук, який подарував мікрохвильову піч, висловив слова підтримки та повідомив, що міська влада старатиметься підтримувати дану ініціативу.

Отець Сергій Триф’як розповідає:

“В наших їдальнях видають приблизно понад тисячу обідів щотижня. Розпорядок роботи різний. Деякі працюють щодня, деякі — раз на тиждень, деякі — двічі на тиждень. Здебільшого — це волонтерські їдальні, які забезпечують місцеві парафії, громади. Саме завдяки щедрості тих людей готуються обіди. Знаєте, це відбувається таке ділення добром”.


Настоятель парафії отець Павло Дутчак висловив подяку усім тим, без підтримки яких це відкриття було б неможливим, а саме: директору БФ «Карітас Коломия» отцю Сергію Трифʼяку за ініціативу, працівникам Карітас Коломия за підтримку та небайдужим людям, які долучилися до будівництва, облаштування кухні, та долучатимуться до волонтерства, щоб послужити ближньому у такий спосіб. А також додав, що у Тлумачі Люди цікавилися і хотіли знати, коли буде відкриття, адже є багато потребуючих.


Наприкінці, працівники рознесили гарячі обіди потребуючим та вони вперше змогли посмакувати у новій благодійній їдальні.


До слова, наразі у Тлумачі соціальна їдальня працюватиме в експериментальному режимі: готуватимуть обіди два-три рази на тиждень. А з березня працівники планують у закладі варити їжу щоденно.

Разом робимо добрі справи та перемагаємо!

Caritas Kolomyia