0x0 (4)

Сьогодні, 11 квітня, у Будинку Милосердя Блаженного Миколая Чарнецького відбулась зустріч керівництва Карітас Коломия, представників місцевої громади, Департаменту соціальної політики Івано-Франківської області, представників Данської Ради у справах біженців в Україні та Джорджії Тейсі, керівниці організації Save the Children. Мета візиту – моніторинг якості надання допомоги ВПО.

Карітас Коломия почав опікуватись Будинком Милосердя Блаженного Миколая Чарнецького із 2020 року. Зараз там проживає 16 осіб місцевих осіб, а також 18 ВПО, які потребують догляду. Від початку повномасштабного вторгнення — у будинку милосердя отримали прихисток понад 50 ВПО. Загалом у будинку на даний час мешкає 34 людей.


Люди поважного віку отримують тут належний догляд, медичну допомогу та чотириразове харчування. Їм надається соціальна послуга згідно з державним стандартом стаціонарного догляду та/або підтримане проживання.
Всі послуги для ВПО надаються за кошти Карітас Коломия, які залучені від донорів та жертводавців. Щодо місцевих то частину коштів оплачують місцеві територіальні громади через соціальне замовлення, а частина покривається коштом пожертв та донорів. Найбільше можна виокремити такі організації, що різним чином долучаються до діяльності: Карітас України, Карітас Австрії, Kindermissionwerk, Renovabis.


Нещодавно в Будинку провели масштабні ремонти приміщення за кошти Caritas Balsano і DRC (danish refuge council). Новим обладнанням заклад забезпечив Renovabis та Caritas Austria. Оновлену систему водопостачання в Будинку для літніх встановили завдяки проєкту “Надзвичайне реагування на війну в Україні” за підтримки Caritas Norge.

 

Caritas Kolomyia