Церква в дії приходить на допомогу людям

Сьогодні люди шукають порятунку, надії на краще життя. І ми як християни повинні показувати їм то краще через свідчення Божої любові, а саме – через вчинки милосердя.

На превеликий жаль, кількість голодних, травмованих або ж тяжко хворих людей щороку зростає. Не виключенням є самотня старість та інвалідність, покинуті або ж недоглянуті діти, масове безробіття, яке призводить до зубожіння. Також пам’ятаймо, що у нашій країні триває війна, яка щодня приносить нам втрату близьких та травмованих бійців. Часто соціум забуває і відкидає таких людей, тому Церква забов’язана прийняти і надати допомогу усім нужденним.

 

 

Проект «Активізація соціального служіння громад» спрямований на вирішення і подолання тих труднощів, які зламали людину і привели її до межі бідності.  Ідея Карітасу полягає у тому, щоб на парафії звичайні люди допомагали своїм же односельцям чи містянам, які перебувають у потребі.

Протягом трьох років ми намагаємося розвивати соціальне служіння на парафіях Коломийської та Чернівецької єпархій. Адже тільки та парафія вважається живою, де процвітає і розвивається  харитативне служіння. Звичайно, не все так просто, як здається. Єдина і найголовніша риса, яка приведе до успіху – це бажання мирян допомагати іншим, готовність жертвувати більше часу та сил на благо потребуючих.

Як і в попередні роки,  у 2020 році Карітас Коломия працюватиме з 11 парафіями, які належать до Коломийської та Чернівецької єпархій. Ми маємо позитивний результат з минулих років співпраці з мирянами по всій Україні, тому щиро сподіваємося, що наша Церква заново відродиться у ділах милосердя.

Традиційно, розпочинаємо активізацію соціального служіння громад з благословення  владик Коломийської єпархії – кир Василя Івасюка та Чернівецької єпархії – кир Йосафата Мощича. Це дуже важливо, заручитися підтримкою і благословення єпископів, адже проект «Підвищення рівня соціальної відповідальності парафій та їх участі в житті громад на місцевому рівні» здійснюється за співпраці Карітасу України та Відділу соціального служіння УГКЦ.

Нещодавно у Карітасі відбулася зустріч з владикою Василем Івасюк та духовенством. На зустрічі коломийський єпископ закликав священнослужителів до співпраці з Карітасом і особливо наголосив про важливість Дияконії для кожного з нас : «Робіть соціальне служіння для того, щоб проповідувати слово Боже, Євангеліє, і тоді ви підтвердите слова Христа «Ви світло для світу»».

Caritas Kolomyia