Святкують всі: і дорослі, і малі

У суботу, 1 червня БФ  «Карітас  Коломия» відзначав День захисту дітей. На свято були запрошені не тільки бенефіціари, але й жителі міста та району. Щороку свято має певну тему і несе конкретний зміст. Цьогоріч  День захисту дітей присвячений темі «Я маю право», тому святкування було не тільки веселим та розважальним, а ще й інформативним.

Розпочинав захід з вітальним словом о. Сергій Триф’як, після чого він благословив усіх присутніх  та закликав до спільної молитви. Далі дітей поділили на три вікові групи.

Перша група дітей віком 0-6 років залишилася  з батьками в актовій залі, де на них чекала ціла ігрова кімната.
Дітки каталися на смарткарах, спускалися  з гірки, занурювалися у басейн з кульками, поралися на кухні, що в хатинці,
веселилися на гойдалках, малювали, грали настільний хокей та багато іншого. Крім того в кімнаті були розміщенні  дві фотозони,
де кожен охоче робив фото з друзями та батьками.

Ще дві вікові  групи 6-12 років  та  12-17 років попрямували разом з Христиною Василівною та Оксаною Михайлівною на навчально-практичний модуль  «Маю право».  Тут дітям розповідали про їхні права, а ще  питали що вони знають про свої обов’язки. Також з метою інформування учасникам  показали відео про права кожної дитини. Після короткого навчання обидві групи малювали плакат, на якому відобразили усе, що дізналися.

І поки діти пізнавали свої права та обов’язки, батьки також не сиділи без діла. Для них психолог  Уляна Семенюк провела тренінг. Після цього Іванка Федорак закликала дітей трішки розігрітися та потанцювати. Діткам рухи уже знайомі, тому вони охоче поспішили до драйвових танців.

На цьому етапі навчально-практичний модуль завершився і розпочався пізнавальний квест. На території Карітасу було декілька локацій : спортивна кімната, медпункт, шкільна їдальня, комп’ютерний клас та інші. Команди мали відповісти на запитання та отримати за це певні бали. Діти настільки ввійшли в азарт, що ледь не збивали з ніг перехожих, так їм хотілося виграти.

Після тематичного квесту на юних учасників заходу чекав лазертаг.  Діти озброїлися знаряддям та приступили до гри у кілька етапів. Паралельно у найменших створилася черга на аквагрим. Кожен хотів бути не схожим на іншого і вибирав собі малюнок, який згодом переносили на обличчя за допомогою пензлів та фарбів.

Також знайшлися забави для справжніх фанатів гри у шахи.  Для дітей організували цілий шаховий турнір, де були спостерігачі, які справедливо визначали переможця гри.

Ну і найцікавіше: безпрограшна лотерея. Під час святкування кожен  мав змогу придбати лотерею з певним номерком. Дозволялося купляти декілька лотерейних квитків. Ближче до завершення свята розпочали розігрувати безпрограшну лотерею. Подарунків було багато, тому усі отримали щось цікавеньке. Серед призів можна було зустріти портфелики, канцтовари, солодощі, іграшки, настільні ігри, фоторамки, дитячий посуд та багато інших сюрпризів.

На завершення о. Василь Латчук благословив фуршетний стіл та запросив усіх до пригощення.  Загалом свято вдалося, адже разом з нами вирішили відсвяткувати День захисту дітей понад 250 осіб. Ми всім щиро вдячні за присутність та довіру,  а також висловлюємо подяку Карітасу України та Карітасу Словаччини, які допомогли нам в організації свята.  Надіємося, ви не пошкодували, що прийшли саме до нас.

#Caritas4Kids  #КарітасДітям  #Caritas_Kolomyya  #ChildProtectionDay  #ДеньЗахистуДітей #Центр_для_дітей_та_сімей  #Центр_підтримки_сім_ї   #InternationalChildProtectionDay

http://kolomyya.caritas.ua/wp-content/uploads/2019/06/logo1.jpg

Caritas Kolomyia