Соціально-харитативна праця у Городенці

Парафія Успення Пресвятої Богородиці м. Городенка вже багато років успішно реалізовує соціально-харитативне служіння для потребуючих.

Парох та декан Городенківський о. мітрат Ігор Левицький дуже активно підтримує та розвиває парафіяльні ініціативи мирян щодо праці з дітьми-сиротами, обездоленими, перестарілими, одинокими людьми та особами з різними формами інвалідності.

На парафії багато років діє Фонд підтримки обдарованих дітей, завдяки якому обдаровані діти з малозабезпечених родин мають змогу подорожувати Україною та навіть Європою, отримують іменні стипендії, іншу допомогу для повноцінного навчання та розвитку.

На даний час Фонд опікується 56 дітьми. До співпраці також залучаються державні та міські структури  і спільними зусиллями вдається зробити добру справу для цих діток.

Також парафіяльний Карітас Городенка постійно підтримує різноманітні всецерковні акції Карітас, великодні збірки, акції до Святого Миколая тощо.

Наприклад, для акції «Шкільний портфелик» за отримані від збірок та пожертв меценатів кошти виготовляються іменні сертифікати, які особисто вручаються кожній потребуючій дитині в школах міста на лінійках Першого дзвоника. За ці сертифікати в городенківському магазині канцтоварів «Ерудит» діти можуть вибрати необхідне шкільне приладдя та канцтовари.

При парафії працюють вже декілька років гурток англійської мови та художній гурток, в яких заняття для дітей з малозабезпечених родин повністю оплачує церква.

На заняттях англійської, крім традиційного вивчення мови, діти мають також «релігійне» спрямування – вивчають англійською молитви «Отче наш», «Богородице Діво», деяку релігійно-духовну термінологію тощо.

На художньому гуртку дітки молодшої групи вчаться азів образотворчого мистецтва для загального розвитку, а обдаровані діти середньої та старшої груп мають повноцінні заняття з художнього мистецтва, живопису, композиції, рисунку тощо. Всього займається на художньому гуртку майже 30 дітей.

Спільно з районною бібліотекою парафія провадить діяльність клубу для одиноких матерів «Ти не одна». Постійно проводяться різноманітні зустрічі, надається психологічно-духовна підтримка, до свят Миколая чи Великодня для дітей виступає ляльковий театр, проводяться інші заходи. Також парафія надає можливу матеріальну підтримку для таких родин.

Також при парафії працює «Клуб молодої родини», в якому не тільки проводиться приготування та передшлюбна катехизація майбутніх подружь, але і проводяться зустрічі сімейних пар, на яких обговорюються різноманітні аспекти подружнього життя з психологами, лікарями, священиками.

Спільно з районним музеєм, за сприяння директорки п. Наталії Попадюк щороку до Великодніх свят проводиться благодійна акція-аукціон «Промінчик доброти».

Місцеві художники, майстри народної творчості та художніх промислів, меценати-жертводавці передають власноруч виготовлені художні вироби чи подаровані твори мистецтва, а також ґаздині готують різноманітну смачну випічку і проводиться благодійний аукціон. Всі виручені кошти передаються для підтримки дітей з інвалідністю в Городенці та навколишніх селах. Цей аукціон дуже популярний у Городенці і жертводавці-меценати мають за честь зробити свій внесок, придбати цікаві вироби та підтримати дітей з інвалідністю.

Також на парафії функціонує банк вживаного одягу і для цього Карітас Коломия тепер зробив свій внесок, передавши велику партію вживаного одягу для потребуючих.

Карітас Городенка планує розширити роботу невеличкої парафіяльної благодійної кухні, оскільки існує певна потреба в забезпеченні хоча би мінімального харчування для вкрай потребуючих осіб.

Багато з цих проектів та інші цікаві заходи в ділянці соціально-харитативного служіння на парафії Успення Пресвятої Богородиці м. Городенка розвинулися в результаті участі у Всеукраїнській програмі з активізації соціального служіння в парафіях Української Греко-Католицької Церкви.

#Соціальне_служіння_УГКЦ
#UGCC_Social_ministry
#Caritas_Kolomyya
#Social_ministry_Kolomyya

Caritas Kolomyia