photo_2022-03-02_22-28-53 (2)

Карітас Коломия, як вічний двигун: щодня приходять нові й вже бувалі волонтери. «Дайте мені щось робити!» Отримують завдання і вперед! Мало хто запитує, чому саме так, чому саме це? Всі розуміють, що машина працює, а кожен з них – додатковий літр пального для неї.

Вчора на Запоріжжя сформували й відправили гуманітарний конвой, запакований продуктами, одягом і засобами особистої гігієни. Все це зібрали спільними ресурсами Карітасу та Єдиного волонтерського центру м.Коломия. Сьогодні продуктова допомога відправилась на Київ.

За два останні дні працівники й волонтери Карітасу облаштували два поверхи будинку для вимушено переселених осіб. Люди зробили практично все: освітлення, опалення, сантехніку, пофарбували стіни. Знайшли доброчинців – місцеву меблеву «Скіф», яка безплатно дала 44 ліжка. Тут знову ж таки під’єднався Єдиний волонтерський центр і «підкинув» постільної білизни. Матраци надав ФОП Ткачик Михайло. Курував цим екстреним проєктом місцевий підприємець Іван Рижук, дві сестри якого активно збирають допомогу серед добродіїв у Німеччині. А також для цієї справи відгукнулося багато родичів і друзів Івана. Одним словом, це та солідарність, перед якою навіть «розступається Червоне море». 

Найраніше до офісу Карітас Коломия приходять пані Галя та пані Люба. Два дні тому до них приєдналася ще пані Галя 2. Ці жінки Зранку до вечора шаткують овочі, ліплять вареники, варять гречку, гуляш, борщ у 30-літрових баняках, бо щодня треба видати більш як 200 обідів. Вони готують працівників Карітас, волонтерів і всіх потребуючих. Самі кухарки майже нічого не їдять. «Ми ні тут, ні вдома майже не їмо. Така напруга, що їсти просто неможливо. Та й спимо десь дві години на день», розказують пані й втирають фартухами сльози. 

Працівники Карітас майже в цілодобовому режимі координують діяльність волонтерів, створюють контент для соціальних мереж, формують гуманітарні набори, відвідують своїх підопічних, комунікують з усіма бенефіціарами та меценатами, приймають сотні дзвінків на день і при цьому намагаються молитися, зберігати спокій та гарний настрій. І, якби прозаїчно це не звучало, ведуть необхідну документацію.

Caritas Kolomyia