IRI02022

«Рік тому, я б не повірила, що чужі люди можуть настільки сильно допомагати»

Пані Оксана приїхала до Коломийської громади з Рубіжного разом зі своєю мамою та молодшим сином. Про рідне місто жінка згадує з неймовірним теплом.
«У нас дуже гарно. Рубіжне чимось мені нагадує Коломию: таке ж затишне та з великою кількістю зон для відпочинку».
 
Після початку повномасштабного вторгнення пані Оксана з родиною ще місяць залишалася в рідному місті. Цей період був не з легких: світла, газу та води не було. Щоб вижити доводилось топити сніг та готувати їжу на багатті. На щастя, у кінці березня минулого року, нашим бенефіціарам вдалось вибратись і дістатись до Корнича.
 
«У Корнич ми приїхали 28 березня. Тут нас зустріли чудові люди. І хоч спочатку ми спілкувались російською, ніякої ворожості до нас не було. Моя родина отримала прихисток, їжу та іншу допомогу. Проте, головне, що я отримала – надію в те, що не сама і є кому мені допомогти», – згадує пані Оксана.
 
На зимовий період Карітас Коломия запропонував родині жінки евакуюватись до наших партнерів Caritas Romania. Зважаючи на хворобу сина й літній вік мами, пані Оксана погодилась.
 
«У Румунію ми потрапили завдяки Карітас Коломия. Це дійсно велика радість, адже вся наша сім’я змогла відновитись. Нас дуже гостинно прийняли. Ми жили в будинку розрахованому на 5 родин. У кожного була своя простора кімната, власна ванна та холодильник. До нас часто приходив падре з храму, при якому ми жили, й благословляв. На наші дні народження влаштовували справжні свята. А ще я дуже радію, що мій син зміг повною мірою відчути радість різдвяних свят. У людей, які нами опікувались, дійсно велике серце. Все, що вони робили, було не для галочки, а від щирої душі. Це подарувало мені віру в людей. Рік тому, я б не повірила, що чужі люди можуть настільки сильно допомагати”, – каже жінка.
Опісля повернення на Батьківщину пані Оксана вже встигла знайти роботу, але про Карітас не забуває. Вона регулярно приходить до нас і волонтерить в Благодійній їдальні. Для жінки це дуже важливо, адже, на її думку, так вона може віддячити за отриману допомогу.
Caritas Kolomyia