Німецька організація Kindermissionswerk знімає документальний фільм про роботу з дітьми трудових мігрантів у Карітасі

Щороку ці люди долають тисячі кілометрів, відвідуючи щораз нові країни, аби розповісти про проблеми сьогодення у цілому світі.

Мова йде про німецьку дитячу місіонерську організацію (Kindermissionswerk) «Die Sterninger», що заходиться в м. Ахен.

Ось уже понад 60 років близько 300 000 хлопчиків та дівчаток переодягаються в царів та відправляються до кожного дому з щирою колядою та благословенням для сімей.  Це не тільки школярі, але й діти дошкільного віку, студенти та всі охочі приймають активну участь у різдвяному дійстві.

Напередодні, представники Kindermissionswerk обирають 1 тему, присвячену дітям, і відправляються на детальне ознайомлення цієї проблеми в певну країну. Щороку вибирається 1 тема та 1 країна, які не повторюються. Прибувши до місця призначення, знімальна група детально вивчає менталітет та культуру країни, її проблему та як її долають. Також фотографи активно працюють з дітьми та батьками, а на завершення монтується документальний фільм, в якому висвітлюють проблему,  яку обрали на початку року. Цілий рік люди опрацьовують інформацію, перекладають фільм на німецьку мову, а ближче до осені представляють всю інформацію для парафіян, а особливо – для дітей, які згодом вирушать з колядою до сімей.  Вирушаючи із колядою, юні активісти збирають кошти, які підтримують 1400 проектів для дітей, що в потребі.

Цього року Kindermissionswerk активно вивчає проблему життя дітей трудових мігрантів. В Україні таких дітей чимало, тож німецькі місіонери відправились на пошуки так званих соціальних сиріт до нас на Батьківщину.

Ми працюємо з кількома організаціями в Україні, та шукали ті, де праця з дітьми є систематичною та довготривалою. Карітас працює в дитячих напрямках з десяток років, тому й обрали саме цю благодійну організацію. Ми почули, що тут хороша динаміка і можна працювати як з дітьми, так  і з батьками чи опікунами. Для нас важливо, щоб батьки надали дозвіл на фільмування їхніх дітей. Ми отримали інформацію, що найбільше дітей трудових мігрантів знаходиться на заході, томи ми тут. Для праці обрали  одразу два осередки Карітасів : у Бориславі та Коломиї.

Нам важливо показати не тільки проблему в країні, але й розповісти про традиції, культуру, колорит та звичаї. До прикладу, ми відзняли дитячу розколяду, традиційні вишиванки, ліплення вареників, виготовлення справжніх писанок та багато цікавого в українському стилі. Це те, що виділяє Україну з-поміж інших країн світу. – розповідає сценарист фільму

Німецькі телевізійники зізнаються, що працювати з нашими дітьми – одне задоволення. Вони дуже щирі, відкриті, легко йдуть на контакт.  Щоправда, існує мовний бар’єр, та це не заважає їм у процесі, адже завжди присутній перекладач.

Протягом цілого року  Kindermissionswerk опрацьовуватиме усі матеріали, щоб восени представити документальний фільм про Україну на своїх парафіях та спільнотах, а особливо – юним колядникам «Die Sterninger». Згодом фільм можна буде побачити на ютубі.

Caritas Kolomyia