Мешканці Будинку Милосердя у Ковалівці матимуть майбутнє

30 листопада в управлінні Коломийської єпархії УГКЦ, м. Коломия відбулася конференція щодо розвитку та забезпечення стаціонарного догляду та підтриманого проживання осіб, які потребують даної соціальної послуги.

В роботі конференції. яку організував Карітас Коломия, спільно з Коломийською єпархією УГКЦ та Коломийською РДА взяли участь Протосинкел єпархії о. Роман Кіцелюк, Голова Коломийської РДА п. Любомир Глушков, п. Людмила Непийвода – Регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Офіс Омбудсмана України, Голови та заступники Голів ОТГ Коломийщини, спеціалісти фінансових відділів та відділів соціальної роботи ОТГ.

Через ZOOM-конференцію з ними спілкувалися п. Олена Фартушна – Заступник начальника Управління інтегрованих соціальних послуг-начальник відділу моніторингу політики у сфері соціальних послуг Міністерства соціальної політики України та юрист Карітас Україна п. Ростислав Кісь.

На конференції обговорювалися шляхи співфінансування Будинку Милосердя Святого Миколая Чарнецького в с. Ковалівка (колишнього геріатричного пансіонату), в якому мешкають 22 особи з усіх ОТГ Коломийщини, які потребують постійного стаціонарного перебування та догляду.

Директор Будинку пані Марта Конечна представила відео про Будинок Милосердя, а в презентації розповіла про умови проживання мешканців, медичну підтримку та працю, яку персонал проводить, щоб наші мешканці почували себе як дома.

Отець Сергій Триф’як представив морально-етичні аспекти спільної відповідальності громад за тих людей, які потребують соціальної опіки та допомоги, а п. Любомир Глушков наголосив на юридичних та законних аспектах та подякував особисто Владиці Василію Івасюку і Карітас Коломия, які від квітня місяця взяли на себе відповідальність та опіку над мешканцями Ковалівського геріатричного пансіонату, який вже тоді районна влада мусила закрити а 20 перестарілих одиноких людей, в більшості з важкою інвалідністю, які самостійно не мають змоги і не можуть проживати –  мусили бути покинуті напризволяще.

Дуже вагомий вклад у роботу конференції та роз’яснення механізмів співфінансування таких закладів зробили п. Олена Фартушна та п. Людмила Непийвода, які на базі сучасного законодавства розповіли присутнім про перспективи співпраці ОТГ та держави в утриманні подібних закладів підтриманого постійного проживання.

Дякуємо всім представникам об’єднаних територіальних громад Коломийщини, які, незважаючи на важку фінансово-економічну ситуацію, все-таки шукають способів виконання свого соціального обов’язку та відповідальності перед старшими поколіннями, та  підтримання постійного проживання одиноких важкохворих і перестарілих людей, які мешкають в Будинку Милосердя Святого Миколая Чарнецького у Ковалівці.

Завдяки спільній праці і соціальній відповідальності ці люди будуть мати гідну старість і спокійне майбутнє.

Caritas Kolomyia