Мандруємо Україною

завдяки Карітас Словаччини

Центр для дітей та сімей Карітас Коломия з початку серпня, після поступового послаблення карантинних вимог у Коломиї, розпочав свою активну роботу.

Діти із родин переселенців, діти з інвалідністю, з родин зі складними життєвими обставинами та діти з малозабезпечених сімей, які займаються у нашому «Центрі», практично кожного дня мають якісь цікавинки. А це можливе завдяки добрій співпраці з «Карітас Словаччини», який фінансово підтримує проведення багатьох заходів для дітей.

Зокрема, діти у супроводі наших соціальних працівників та досвідчених гідів, мали чудові подорожі та екскурсії.

Вони побували на екскурсії у печері “Оптимістичній”, Джурівському водоспаді та у Червоногородському замку Тернопільської області. Діти були вражені чарівним підземним світом та красою природи Поділля.

Також побували в Яремчі у відпочинковому комплексі “Ведмежа гора”, де відвідали зоопарк з дикими тваринами та птахами, а також парк “Карпати в мініатюрі”. А потім дегустували справжній гуцульський сир, грали на старовинних музичних інструментах та розважалися на полонині “Перці”.

Іншого разу відвідали Центр спадщини Вигодської вузькоколійки, прокатались “Карпатським трамвайчиком”, ознайомились з заповідником “Ширковець”, насолодились красою Мізунського водоспаду. А по дорозі побували у Гошівському монастирі Отців Василіян, де молилися біля Чудотворної ікони Пресвятої Богородиці, слухали екскурсію-історія монастиря та милувалися звучанням справжнього карильйону дзвонів.

5 вересня наші підопічні мали чудову вилазку в найвисокогірнішу ділянку Українських Карпат. Юні туристи-верхолази здійснили підйом на гору Петрос (висота 2020 м).

А 11 вересня, діти, якими опікується “Центр для дітей та сім’ї” Карітас Коломия, побували в одному з найпрекрасніших місць нашої рідної України – Бакоті та чудовому старовинному місті Кам’янці-Подільському.

Діти із захопленням прогулялися старовинними вуличками, побували у фортеці, де їм провели змістовну історичну екскурсію, а також покаталися на кораблику Дністровським водосховищем.
Також діти з нашими вихователями – працівниками Карітас Коломия відвідали і помолилися у підземному скельному монастирі, перша згадка про який зафіксована у київській Книзі 1362 року, де той згадується як «давно існуючий». Засновником монастиря був преподобний старець Антоній (засновник Києво-Печерської Лаври).

Крім того, діти мали можливість «відірватися» у лазерному «бою» на полі Лазертаг__Коломия Lasertag та взяти участь у багатьох інших цікавих розвивально-пізнавальних заходах.

Дякуємо турагенції За Лісами Горами за допомогу в організаціях подорожей, а Caritas Slovakia – Slovenská katolícka charita  та Adopcia na diaľku за фінансування заходів для дітей-сиріт, дітей з інвалідністю, дітей з родин переселенців та малозабезпечених сімей.

Наша праця для дітей в наступні місяці буде продовжуватися і для дітей заплановано ще багато цікавого.

Caritas Kolomyia