Щотижня в Карітас Коломия відбувається чимало цікавих заходів у рамках різних проєктів. З 24 по 31 липня – не  вийняток, тож ділимося з вами усіма активностями, які відбувалися.

Минулого тижня фахівці Карітас Коломия в Отинії та Коршеві організували спільні зустрічі у форматі районної “мобільної” бригади із вирішення актуальних питань внутрішньо переміщених осіб. 

Спільно з фахівцями Коломийської райдержадміністрації та присутніми ВПО вони обговорили питання надання гуманітарної допомоги з вразливими категоріями. Також надали ґрунтовні роз’яснення щодо отримання гуманітарної допомоги на території громад району.

У рамках проєкту #долаючи_розломи 25 липня відбулася зустріч нашої психологині, благодійного фонду Крокус та батьків, які мають діток з особливими потребами.

Кожна мама розповіла свою важку життєву історію та досвід, який вони з дітьми вже пройшли. Ці жінки всі різні, але об‘єднуються заради підтримки, дружби та взаємодопомоги.

Наша психологиня Анжеліка давала поради, настанови та мотивацію рухатися у правильному напрямку. Також на практиці пояснювала як діяти в тих, чи інших ситуаціях. За дітками в той час наглядали наші волонтери. Вони були в захваті від розважального центру Хубба Буба, який люб‘язно погодився на співпрацю з Карітасом. В особливий спосіб вдячні співвласницям Юлії та Мар’яні за те, що відгукнулися.

Пані Ія живе у шелтері, який діє в рамках проєту проєкту «Прихисток для найбільш вразливих людей літнього віку» за підтримки Caritas Österreich Österreichische Entwicklungszusammenarbei та Карітас Україна. Вона приїхала до нас у лютому із Донеччини. У будинок нашої бенефіціарки був приліт у наслідок якого жінка дивом залишилася живою, однак втратила слух.

Нещодавно наші кризові консультанти допомогли їй знайти слуховий апарат і тепер жінка відмінно чує і покращує свою українську.

Вона неймовірно щаслива, адже після довготривалої тиші вчиться чути світ

по-новому.

На стометрівці розпочав роботу намет Карітас Коломия. Тепер ще легше долучитись до акції «Шкільний портфелик».

У будні з 11:00 до 15:00 ви можете приносити канцтовари. Також там є скринька для готівкових пожертв та QR-код для безготівкових. Заходьте і допоможіть Карітас Коломия наповнити 500 шкільних портфеликів для потребуючої малечі.

27 липня у рамках проєкту #долаючи_розломи відбулися активності для внутрішньо переміщених осіб, які проживають у наших шелтерах і не тільки. Вони відправилися досліджувати світ Гуцульщини та Покуття у неймовірному музеї нашого міста, де зберігаються тисячі цінних експонатів.

Усі відвідувачі були здивовані екскурсією, красою та розмаїттям культури нашого краю. Надихнулися, відпочили та перезавантажилися від буденного. Діляться, що побачене для багатьох стало новим приємним відкриттям.

 У Києві відбувалася зустріч локальних директорів Карітасу України з міжнародними партнерами та представниками Національного офісу. До заходу долучився також Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Метою зустрічі є розробка стратегії майбутньої роботи та ділення викликами й здобутками кожного з осередків Карітасу. Також у рамках події осередки Карітасу України представляють свою роботу міжнародним партнерам. Про наш Карітас Коломия розповідали о. Сергій Триф’як та о. Василь Латчук.

Часом спільне проживання та побут може призвести чималі конфлікти. Як правильно з них виходити минулого тижня розповіла психологиня проєкту «Гуманітарний захист людей, які постраждали від конфлікту в Україні 2023» за фінансування Caritas Austria та Neighbor in Need Тетяна Бєлявцева.

Опісля заступник директора о.Василь Латчук розповів соціальним працівникам наших шелтерів про ідентичність Карітасу та умови доброго служіння. Закінчилася зустріч із консультації наших юристів та кейс-менеджерів. З ними працівники прихистків обговорити організаційні моменти, які регулюють якісне функціонування їхніх осередків.

 У четвер, 27 липня, в П’ядицькій та Матеївецькій ТГ відбулися зустрічі з внутрішньо переміщеними особами, які спільно фахівцями Карітасу та Коломийської райдержадміністрації обговорили актуальні питання. На даний момент – це надання гуманітарної допомоги вразливим категоріями.

Протягом двох днів, 26 та 27 липня, наші працівники у рамках проєкту «Догляд вдома» обмінювалися досвідом з колегами Карітас Броди для покращення якості надання соціальних послуг людям похилого віку та особам з інвалідністю.

За цей час учасники мали можливість поділитися успішними практиками та власними інноваціями, а також ознайомитися з новими методиками та підходами, які застосовують в роботі фахівці з іншого міста.

У рамках проєкту #EmergencyAppeal23, а також «Готуємо дітей та молодь України до майбутнього 2023» за підтримки Caritas Ukraine Карітас Дітям нашим маленьким вихованцям організували екскурсію на склад, де зараз зберігається багато цікавого, проте найголовніше – найулюбленіші солодощі малечі.

Нещодавно в рамках проєкту #долаючи_розломи у Будинку Милосердя Блаженного Миколая Чернецького в Ковалівці відбулися нові активності.

Мешканців відвідав жіночий танцювальний колектив Ladydance з Коломиї, керівником та хореографом якого є пані Ірина Савчук. В теплому колі психологічної підтримки гості разом із жителями Будинку Милосердя познайомилися та поділилися своїми думками, щодо танцю та активностей в літньому віці.

Танцюристи потішили мешканців жвавим італійським танцем, а потім дали майстер-клас, щоб жителі теж могли відчути ту енергетику й атмоферу, яка переповнює та дарує приємні емоції. Від так усі разом затанцювали флешмоб під відому та багатьма улюблену пісню «Я піду в далекі гори…»

у суботу, 29 липня, відбулася волонтерська проща до Зарваниці, у якій взяв участь і Карітас Коломия.

Разом робимо добрі справи та перемагаємо!

Caritas Kolomyia