Минулого тижня Карітас Коломия організував багато різних заходів, тож хочемо розповісти найцікавіше.

В рамках проекту «Покращення якості життя людей похилого віку шляхом надання послуг «Догляд вдома» БФ «Карітас Коломия» проводить оцінку потреб в Коломийській ТГ.

Послуга «Догляд вдома» є соціальною послугою, яка надається одиноким особам похилого віку, особам з інвалідністю, вимушено переселеним особам.

Якщо Ви або хтось з Ваших близьких потребує чи отримує послугу «Догляд вдома» просимо заповнити анкету за посиланням в коментарях чи QR кодом на зображенні.

Збір даних щодо потреб в послузі «Догляд вдома» проводиться до 01.10.2023 р.

На зображенні може бути: 2 людини та текст

Наші маленькі бенефіціари, які відвідують Простір, дружній до дитини, що діє в рамках проєкту #EmergencyAppeal23, побували в ролі маленьких кулінарів в програмі “МастерШеф”, яку для них організували педагогині Карітас Коломия.

Під час такого заняття дітки готували бутерброди, якими пізніше змогли насолодитися. Такі майстер-класами здатні не тільки прищепити любов до кулінарії, але й згуртувати та подарувати нові позитивні емоції та враження.

Наші працівники медичного кабінету, який невдовзі відкриється за підтримки Cordaid відвідали Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії, щоб перейняти позитивний досвід колег у становленні та розвитку медичного напряму в благодійній організації.

Під час поїздки наші фахівці мали змогу ознайомитися з роботою медичного центру Св. Івана Хрестителя, а також ознайомилися з програмою медичного центру “Назарет” та поспілкуватися з клієнтами, які проходять реабілітацію.

На днях Карітас Коломия отримав допомогу від наших давніх партнерів та хороших друзів Arcidiecézní charita Olomouc, які вже не вперше надсилають вантажі за що ми неймовірно вдячні. Радіємо, що разом можемо послужити та творити добро тим, хто цього потребує.

У вантажівці добра приїхав спеціальний інвентар та обладнання для людей з особливими потребами, медичний та спецодяг, ліжка, матраси, а також холодильники.

Частину допомоги ми залишили для потреб бенефіціарів Карітас Коломия, проте більшість відправили в Карітас Маріуполь. Від себе також відіслали супи швидкого приготування та кіндери для малечі.

Наші малята у дружніх спільнотах осередків проєкту «Освіта не може чекати» покреативили та створили неймовірні композиції, які передають атмосферу цієї осені.

Днями кризовий центр мав виїзди до Снятина, Яремче та Ворохти, де юристи, психологи та кейс-менеджери надавали свої послуги у рамках проєкту «Гуманітарний захист людей, які постраждали від конфлікту в Україні 2023» за фінансування Caritas Austria a Neighbor in Need.

На зустрічах наші експерти проконсультували десятки осіб з різноманітного спектру питань.

Спеціально до Міжнародного дня миру, який у всьому світі відзначали 22 вересня, Карітас Коломия для наших діток організував тематичні заходи.

Діти мали змогу відвідати Коломийська дитяча бібліотека, де працівниці провели чудову екскурсію та майстер-клас по виготовленню головного символу миру.

Малеча своїми руками зробила велику кількість білих голубів, які розвісила їх у центрі міста. Кожен голуб ніс у собі побажання мирного неба над нашою Батьківщиною та припинення військових дій на території України.

Звісно, що посмішки на обличчях, радість в серцях дітей і дорослих вселили надію, що в Україні та в усьому світі не буде місця війнам!

Захід провели в рамках проєкту «Готуємо дітей та молоді до майбутнього України 2023».

Школа соціального служіння 2.0 – це вже не лише запалені серця парафій Коломийської єпархії УГКЦ, а й їхнє бажання перетворене в конкретні цілі та написані проєкти.

22 вересня ми продовжили наше навчання та розглядали нашу проєктну діяльність, ділилися реальністю та очікуваннями, аналізували виклики та можливості у практичному застосуванні, а також розглядали ризики та критерії успішності наших проєктів.

Безмежно вдячні пані Аліні Михалюк з Громадська Спілка “Католицька Освіта” за нові знання, навички та вміння, які ми дійсно можемо застовувати на практиці.

Інтенсивні насичені дні наповнені новими знаннями, архиєрейська Божественна літургія, молебень за Україну та активний відпочинок – все це Другий модуль школи соціального служіння для мирян, волонтерів та священників із 12 ти парафій Коломийська єпархія УГКЦ, які цьогоріч реалізовують в себе Соціальне служіння УГКЦ за підтримки RenovabisCNEWA Canada.

Розпочали другий день школи з Божественної літургії, яку очолив владика-помічник Коломийської єпархії УГКЦ Єпископ Петро Голіней. У своїй промові він наголосив, що зараз у цей нелегкий час і духовенство, і миряни, кожен на своєму місці, мають робити все, щоб вилікувати рани нашого народу.

Сьогодні ми знову отримали не тільки теоретичні знання, але й практичні поради та ідеї. Щиро дякуємо пані Ірині Косар, яка провела корисний інтенсив під час якого допомогла розібратися в основах фандрайзингу та розказала про стратегії та інструменти, які підходять для церковних громад. Звісно, що поділилася з учасниками як залучати донорів та спонсорів до своїх проєктів.

На останній сесії всі мали змогу попрактикуватися та зробити свій план фінансової підтримки проєктів.

За цей період ми не тільки професійно зросли, але й духовно відновилися, надихнулися та змотивувалися на реалізацію своїх намірів та жертовного служіння на користь людям, громаді, церкві та суспільству.

У чому різниця між первинною та вторинною медициною, як укласти декларацію з сімейним лікарем та які безкоштовні базові послуги можуть отримати пацієнти? Про це все на днях дізналися працівники нашої благодійної організації, а сьогодні дізнаєтесь й Ви.

Адже вже невдовзі у Карітас Коломия відкриється медичний кабінет за підтримки Cordaid, де кожен охочий зможе укласти декларацію з сімейним лікарем пані Оксаною Боледзюк, яка є неймовірним фахівцем та професіоналом своєї справи.

Хочемо Вас повідомити, що Ви зможете отримати різноманітні консультації та послуги: від перевірки тиску до виписаних рецептів на бюджетні ліки, за які не доведеться платити.

З нетерпінням чекаємо відкриття, будемо раді Вас всіх бачити.

Минулого тижня у рамках проєкту #долаючи_розломи за підтримки Caritas Ukraine Карітас Коломия організував захід для дітей з особливими освітніми потребами та їхніх асистентів – глинотерапію, яку проводили фахівці Керамічна майстерня “Файні Файки” – FajniFajky.

Заняття з глиною допомагають краще розуміти і контролювати свої емоції. В процесі занять дітки помітно розслабляються, знижується рівень внутрішньої напруг, від них йде неймовірний заряд позитивної енергії.

Майстер-клас вдалося організувати в співпраці з Інклюзивно-ресурсний центр Яремчанської міської ради.

Разом робимо добрі справи та перемагаємо!

Caritas Kolomyia