Насичений тиждень завершився і розпочався не менш наповнений подіями. Хочемо поділитися з Вами заходами, які відбувалися упродовж 14-21 серпня.

Протягом 7-10 серпня у рамках проєкту #долаючи_розломи для працівників Карітас Коломия та державних установ Коломийської, Городенківської та Кутської ТГ провели тренінг на тему «Основи ненасильницького спілкування».

Метою було ознайомити учасників з базовими концептами ненасильницької комунікації, які дають змогу бути стійкими в конфліктних ситуаціях.

Зменшити рівень власної емоційної напруги та допомогти це зробити іншим, а також знайти дієві стратегії турботи про себе та відповіді на виклики часу, навчитися в спілкуванні будувати довіру, зберігати баланс сили і влади, включати людей в процеси прийняття рішень та бути в змозі слухати історії людей і підтримувати їх у їх проживанні.

Минулого тижня психологи Анжеліка Барашовець і Катерина Фещенко в рамках проєкту #долаючи_розломи за підтримки УГФ Caritas Ukraine для жителів шелтеру при монастирі Згромадження сестер святого Вікентія в Яремче провели тренінг на тему «Атмосфера мого дому».

Мешканці спільного простору вчилися відчувати один одного, говорили про лайфхаки спільного побуту, згадували приємні моменти життя, що надихають.

Для того, щоб батьки могли цілком поринути в атмосферу тренінгу- їхніх дітей розважали волонтерки Анна та Ольга, які є постійною підтримкою Карітасу в Яремчі.

Наші чарівні працівниці проєктів «Гуманітарний захист людей, які постраждали від конфлікту в Україні 2023» за фінансування Caritas Austria та Neighbor in Need та «Готуємо дітей та молодь до майбутнього 2023» за підтримки Caritas Ukraine Карітас Дітям подарували справжнє свято юним відвідувачам таборів при парафіях Церква Покрови Пресвятої Богородиці с.Королівка та Різдва Пресвятої Богородиці с. Перерів.

Цього тижня на Прикарпаття завітали народні депутати із міжфракційного депутатського об’єднання «ВПО України». Мета їхнього візиту – пошук нових шляхів вирішення проблем осіб, які залишились без домівки через війну.

✨ Представники Карітас Коломия розповідали про нашу частку у вирішенні проблем ВПО на 2 зустрічах: у Верховині та Коломиї. Зокрема мова йде про результати нашої роботи в Коломийській єпархії УГКЦ. А це за нашими підрахунками станом на 31 липня:

60489 продуктових наборів;

30326 гігієнічних наборів;

5936 наборів постелі;

427000 л води;

270287 обідів;

1632 юридичних консультацій;

3579 зустрічей з психологами;

2730 послуг кризових консультантів та кейс-менеджерів;

20298 разів наші Простори відвідали діти;

102040 послуг людино-доба.

Окрім допомоги на території нашої єпархії ми відправили 2083 тонни гуманітарних вантажів🚚

Також представники міжфракційного депутатського об’єднання «ВПО України» завітали до шелтера Карітас Коломия у смт Кути. Сподіваємось, що наші зустрічі невдовзі переростуть у плідну співпрацю.

14 серпня у рамках проєкту #долаючи_розломи для мешканців Кутської ОТГ наші психологи провели тренінг на тему «Стратегії виходу з конфлікту».

Учасники мали змогу ознайомитися зі стадіями ескалації конфлікту, виконувати різні цікаві практичні вправи для пропрацювання навиків стилів поведінки для ефективного спілкування між людьми.

Минулого тижня ми провели зустріч з парафіянами храму Різдва Пресвятої Богородиці на відкритому повітрі. Під акомпанемент цвіркунчиків та солов’їв, команда #соціальне_служіння_УГКЦ#social_ministry_UGCC визначила сильні та слабкі сторони цієї парохії, а також можливості й ризики при реалізації соціальних ініціатив. Не забули О. Юрій Боєчко та Христя Яковин розповісти й про кращі практики соціального служіння у нашій єпархії.

Також пані Христі пощастило розповідати про зв’язок та важливість волонтерства, служіння та лідерства в житті християнина виключно чоловічій аудиторії. Вийшло дуже цікаво та натхненно як для аудиторії так і для лектори.

Разом не тільки робимо добрі справи і перемагаємо, а ще й молимось, відпочиваємо і надихаємось один одним. Поринути в атмосферу любові нашої спільноти можете і ви, переглянувши фото з тімбілдінгу.

Спеціально до Дня міста бенефіціари ВПО, які проживають у наших шелетерах і не тільки, могли дізнатися більше про нашу Писанкову завдяки проєкту #долаючи_розломи та підтримці УГФ Caritas Ukraine.

Вони мали змогу послухати екскурсію в Музеї історії міста та прогулятися вуличками Коломиї разом з екскурсоводом. Всі були під приємними враженнями та з нетерпінням чекають на нові активності. Тож дякуємо працівникам та, зокрема, директорці музею пані Ulyana Mandrusyak, що відгукнулися на нашу ініціативу. В кінці зустрічі всі мали можливість поласувати смачною піцою.

Розділили сьогодні радість народження нового єпископа Коломийської єпархії УГКЦ.

На многії літа преосвященний владико Петре. Нехай ваше служіння буде плідним, а серцю ніколи не забракне любові.

Аксіос!

Разом робимо добрі справи та перемагаємо!

Caritas Kolomyia