Карітас Коломия: дайджест новин за 08 - 14 серпня.

Добро  –  те, чим вже більше 27 років займається Карітас Коломия і те, що вже для кожного працівника та волонтера стало буденністю. Ми згуртували навколо себе  бенефіціарів, яким щоденно допомагаємо та  доброчинців, що невтомно працюють задля забезпечення цієї допомоги. Ще один тиждень роботи нашого благодійного фонду був сповнений величезною кількістю добрих, щирих та милосердних справ.

 • Уже другий тиждень Карітас Коломия має радість приймати в себе у гостях міжнародну волонтерку та спеціалістку з гуманітарних питань Севінч Демірчі. Нещодавно вона провела тренінг на якому нагадала нашим працівникам основні гуманітарні стандарти якості та підзвітності. 

На зображенні може бути: 13 людей, люди стоять та текст «RITAS CARITAS»

 • Простір дружній до дитини, що нещодавно відкрився при Парафіяльному Карітасі в м. Яремче продовжує свою роботу. Нагадаємо, що відкриття простору стало можливим завдяки проєкту Надзвичайне реагування на війну в Україні за підтримки Caritas Norge. І зараз ми не можемо не поділитися з вами деталями цієї події у відеорепортажі.
 • У шелтері Карітас Коломия при парафії Апостолів Петра і Павла с. Дора вирує життя. До прикладу, минулого тижня завдяки проєкту #ECHO за підтримки EU Civil Protection & Humanitarian Aid Caritas Österreich Caritas Ukraine волонтер Карітас Коломия Юрій Орищенко провів із юними жителями шелтеру два цікаві та корисні заходи. Серед них майстер-клас з основ пішохідного туризму та нічні чування в Монастирі Святого Пророка Іллі напередодні дня його вшанування. Окрім молитов наші вихованці мали можливість безпосереднього долучитись до організації Великої Вечірньої з Литією, роздаючи всім охочим свічки. 

 • Карітас Коломия продовжує піклуватися про бенефіціарів напрямку Домашня опіка. А допомагають нам у цьому добрі друзі БФ “Старенькі”. Минулого тижня  були зібрані вже традиційні 80 продуктових наборів, які отримають літні люди в Коломийській та Кутській ОТГ. Цього тижня вони відправляться до тих, хто особливо потребує нашої турботи та любові. Про майбутні видачі обов’язково вам розповімо в наступних дописа та дайджестах.

 • Завдяки підтримці проєкту  #Emergency_appeal вихованці простору дружнього до дитини «Янголятко» мають можливість продовжувати досліджувати все навколо. Цього разу малеча мала змогу відвідати Музей писанкового розпису у нашому місті. Щиро дякуємо працівникам музею за цікаву екскурсію для наших малюків, а також море незабутніх вражень. Такими захопленими та щасливими працівники, волонтери та вихованців «Янголятка» давно вже не були.

 • Юні жителі шелтеру Карітас Коломия при парафії Апостолів Петра і Павла продовжують розмальовувати будні незабутніми митями. До прикладу, цього тижня в рамках проєкту #Emergency_appeal разом із нашим психологом Андрієм Бабущаком та друзями із Коломиї вони підкорили живопису гору Маковицю. Окрім надзвичайних краєвидів дітвора, за час походу, встигла побачити декілька туристичних цікавинок, відчути справжній дух Карпат, а головне ще більше здружитись. Попереду в цих юних сердець ще не одна неймовірна мандрівка, тому не опускайте з уваги – буде цікаво

 • В рамках проєкту Соціальне служіння УГКЦ в Парафії Чуда Архистратига Михаїла міста Снятин відбулася зустріч з Карітас Коломия Христиною Яковин. Разом із нашою комунікаційницею, спільнота цієї парафії провели колективний іспит сумління. Вони відповіли собі на такі запитання: чи дійсно парафія здійснює заходи соціальної опіки та допомоги; чи організована підтримка старших, немічних, сиріт, неповносправних; чи миряни беруть активну участь в цих заходах. На щастя, більшість відповідей на ці питання були позитивними, що свідчить про добре соціальне служіння на цій парохії. А яскравим доказом цього є Парафіяльний Карітас Снятин, де отримують допомогу сотні людей.

 • Анжеліка Кошкіна працює в Карітас Коломия відносно нещодавно, але вона дуже глибинно відчуває цінності нашого благодійного фонду. Швидко влилася в колектив та стала незамінною частинкою Карітас family. У відео дивіться історію Анджеліки та дізнавайтеся що ж її тут тримає.
 • Час рікою пливе й от уже прийшов день закриття нашого табору «Маленькі патріоти», який працював за підтримки проєкту #ECHO та EU Civil Protection & Humanitarian Aid Caritas Österreich Caritas Ukraine. Ми обов’язково покажемо вам як це було, а поки що ловіть відгуки із перших вуст.
 • Юридичний відділ Карітас Коломия працює на повну Окрім консультацій в нашому офісі вони ще встигають відвідувати нові локації, щоб запропонувати свої послуги. Зокрема, до списку місць, де ВПО можуть отримати юридичну підтримку додались Отинія, Білоберезівка, Верховина. 
 • Відбувся форум Соціального служіння Коломийської єпархії УГКЦ «Разом робимо добрі справи та перемагаємо! Соціальне служіння в часі війни».
  Попри дощову погоду це дійсно був неймовірний захід, який зігрів багатьох своїм теплом.
  Щоб якомога більше проникнутись духом служіння, ми розпочали із Літургії та мудрих настанов протосинкела Коломийської єпархії УГКЦ о.Роман Кіцелюк керівника відділу Соціальне служіння УГКЦ о. Андрій Нагірняк, директора Карітас Коломия о. Сергій Триф’як та координатора проєкту Соціального служіння о. Василь Латчук.
  Наступним пунктом в програмі стала презентація кращих практик служіння при парафіях. Зокрема, запаленні любов’ю учасники заходу, змогли познайомитися з ініціативами, які реалізовують Катедральний собор Преображення Господнього, парафія Стрітення Господнього в Коломиї та парафія св. Миколая УГКЦ в с. Лісна Слобідка.
  Не менш важливим та корисним був тренінг з критичного мислення Віталій Жилак, на якому всі присутні вчились відрізняти правду від брехні та маніпуляцій.
  Ще раз дякуємо учасникам, волонтерам та організаторам форуму «Разом робимо добрі справи та перемагаємо! Соціальне служіння в часі війни».
 • Серед важливих подій і успішне завершення табору “Маленькі патріоти”. Завершальне свято відзначилося запальними танцями, врученням подяк та великою кількістю крутих фото. Ми дуже щасливі, що протягом 1,5 тижнів малеча мала змогу на повну розважитися з однолітками та педагогами й аніматорами.
Caritas Kolomyia