Карітас Коломия: дайджест новин за 26 грудня - 1 січня

Новорічний час – то час чудес, а хто найкраще знає про чудеса, як не дивовижна команда Карітас Коломия. Весь передноворічний тиждень вони трудилися, не покладаючи рук. Тож зараз ми хочемо розповісти про останній тиждень 2022 року трішки більше.

  • Січень – це місяць зустрічей за родинним столом. Карітас Коломия теж хоче якомога частіше бачиться із своїми бенефіціарами в цю пору, саме тому, в рамках проєкту #Food_Нygiene_Security #FandH, ми анонсуємо безкоштовні обіди для ВПО протягом усього січня. Нагадуємо, що до категорії ВПО, які можуть стати бенефіціарами Карітас Коломия належать люди з інвалідністю, самотні люди похилого віку(понад 60років), багатодітні сім’ї (3 або більше неповнолітніх дітей), самотні батьки/опікуни(проживають разом з дітьми), вагітні жінки та матері дітей до 2 років, важкохворі. Для отримання безкоштовних обідів потрібно прийти в офіс Карітас Коломия й зареєструватись. З собою візьміть оригінали таких документів, як паспорт (якщо це карта необхідно також витяг про місце реєстрації), ідентифікаційний код, довідка ВПО. Якщо харчуватись хоче вся ваша родина, потрібно принести документи кожного з її членів. Реєстрація почалася 28 грудня.
  • До вторгнення у нашому Будинку Милосердя Миколая Чернецького в Ковалівці мешкали люди поважного віку, які потребували належного догляду. Після — він також став прихистком для багатьох переселенців поважного віку. Щоб допомогти ще більшій кількості людей, за підтримки Данська рада у справах біженців / DRC нещодавно почали облаштовувати ще одне крило, яке потребувало ремонту. У нових 5-ох кімнатах зможуть поселитися 15 людей. Також у будинку встановили генератор, що полегшило догляд за старенькими. Але і це ще не все… Щоб для мешканців будинку зима була теплою та безпечною, за підтримки Caritas Bolzano, у будинку замінили вікна та дах, побудували нову котельню, де встановили котел
  • У рамках проєкту #Food_Нygiene_Security #FandH Карітас Коломия видає людям, які цього потребують 2600 продуктових наборів та 980 гігієнічних. Люди в потребі, які входять в якусь із цих категорій, можуть отримати від Карітас Коломия продуктові та гігієнічні набори люди з інвалідністю 1 або 2 групи, самотні люди поважного віку – 60+, самотні мати/батько або опікун що проживає з неповнолітніми дітьми (якщо мати/батько чи опікуни прибули до нас без чоловіка/дружини, вони вважаються самотніми), багатодітна родина, де є троє і більше неповнолітніх дітей, вагітна або мати, що годує з дитиною до 2 років, важко хвора людина. До складу продуктового набору входить олія, консерви, різноманітні крупи, борошно, цукор, сіль, чай. До складу гігієнічного набору входить зубні паста та щітка, господарське та туалетне мило, пральний порошок, гігієнічні прокладки, дезінфікуючий засіб, санітайзер для рук, засіб для посуду, шампунь, туалетний папір,медична маска, пластикове відро.
  • Під час новорічних та різдвяних свят в повітрі панує неймовірна атмосфера. Особливо тепер хочеться доповнити сірі будні чимось яскравим і тематичним. Тому цього тижня юні відвідувачі Простору, дружнього до дитини, який діє за підтримки #ECO, наші педагоги провели майстер-клас «Ялинка – елемент декору». Дітки працювали з папером та іншими підручними засобами. Дехто навіть самостійно створили маленьку красуню 🎄. Усі присутні отримали безмежно багато позитиву. А ще учасники простору мали можливість насолодитися переглядом новорічного фільму «Пригоди Святого Миколая», обговорити сюжет та епізоди кінострічки. Психолог теж долучився до святкової атмосфери та провів практичне заняття «Казкове диво». На славу потрудилися і волонтери. Вони разом з малюками розписували пряники та плели браслети
  • Дбаємо про потреби дружніх Карітасів з прифронтових міст. Які тепер особливо потребують тепла наших гарячих сердець. Карітас Коломия відправив фуру для Карітас Харків та Карітас Полтава. Надіслали усе необхідне: генератори, продукти, засоби гігієни, постільну білизну, засоби для догляду за хворими, одяг. Сподіваємося, що наша підтримка зробить свята людей у прифронтових містах трішечки затишнішими. 
  • Рік, що добігає завершення був доволі непростим для кожного з нас. Проте, все ж завдяки світлу тих, кому допомагає Карітас Коломия, ми вистояли. Зокрема велике натхнення дарували й вихованці проєкту «Готуємо дітей та молодь до майбутнього України 2022». Саме з ними пройшов вечір вдячності 2022 року в Карітас Коломия. На ньому ми разом: подякували Богу та ЗСУ за спокійні будні, порефлексували над прожитим роком, провели арт-терапію, поласували смаколиками.
Напередодні Нового року єпископ Мирлікійський вирішив відвести підсумки. А говорити йому дійсно було про що. Завдяки злагодженій роботі всієї команди 1077 дітей отримали омріяні подарунки. Серед них:
спортивні костюм – 193;
солодощі – просили 188 дітей, але отримали всі;
кросівки – 89;
куртки – 119;
конструктор – 59;
лялька – 27;
набір для малювання – 24;
дитяча косметика – 23;
пазли – 17;
футбольний м’яч – 16;
Святий Миколай щиро дякує, кожному працівнику й волонтеру, завдяки якому відбувалася акція «Допоможи Святому Миколаю прийти до дітей». Ви неймовірні
  • 2022 рік став для нас справжнім випробуванням на міцність. Карітас Коломия завдяки Божій підтримці зміг його пройти. Проте не меншу роль відіграли ті, хто були поруч з нами. Сьогодні ми щиро дякуємо нашим меценатам з усього світу, волонтерам, які жертвували нам свій час й ресурси, парафіям Коломийська єпархія УГКЦ, які нас активно підтримували, працівникам нашого благодійного фонду, кожен з яких – справжній герой, бенефіціарам, які довіряли нам, батькам, які приводили свою малечу в наші простори та Католицька школа та дитячий садок Святого Папи Івана Павла ІІчитачам, які поширювали інформацію про нас, всім небайдужим, які залишали відгуки, щоб ми ставали кращими, кожному, хто молився за нас. Саме завдяки Вам ми щодня робимо добрі справи і перемагаємо!
  • Нещодавно Карітас Коломия отримав неймовірно цінний і важливий вантаж. До нас приїхали 258 генераторів різної потужності від Arcidiecézní charita Olomouc. Завдяки нашим хорошим друзям, у період темряви локації Карітас Коломия безперебійно мають світло та можуть ним ділитися з іншими. Зокрема з наших складів вони вже відправились у Львів, Тернопіль, Полтаву, Запоріжжя, Кам‘янське, Черкаси, Дніпро, Херсон, Івано-Франківськ. Генератори отримають локації Коломийської громади – будинки сімейного типу та геріатричний пансіонат. Щиро дякуємо Карітас Оломоуц за цей та інші вантажі. Ваша підтримка зараз – запорука нашого служіння
Caritas Kolomyia