Ділимося чим жив Карітас Коломия минулого тижня

Карітас Коломия зустрів 17 нових мешканців, які евакуювалися до наших шелтерів. Вони приїхали до нас із:

  • Краматорська;
  • Лисичанська;
  • Слов’янська;

Серед них матері з дітьми та люди з інвалідністю різних груп.

Усі постраждалі від воєнних дій отримують від Карітас Коломия не лише прихисток, але й необхідну гуманітарну допомогу, психологічні консультації та супровід наших кейс-менеджерів.

Проєкт «Долаючи розломи в громадах» розширює свою географію. Новою локацією реалізації стала Кутська ОТГ. Тут відбувалася презентація ініціативи.

Керівниця проєкту Iрина Турянська разом із кризовою консультанткою та фасилітаторкою розповіли про перспективи спільних заходів та підготовку до підписання меморандуму між Карітас Коломия та громадою. На зустрічі були присутні представники влади, культури, освітити, церковних конфесій та ВПО.

Відбулася друга зустріч з громадами Парафій Арх. Михаїла с. Богородичин УГКЦ та Покрови Пресвятої Богородиці с. П’ядики. Усе це за підтримки Renovabis CNEWA Canada.

Працівники проєкту:

  • презентували кращі практики соціального служіння на парафіях;
  • розповіли про роботу Карітас Коломия;
  • провели детальний аналіз активностей потреб та можливостей кожної громади.

Завдяки такому підґрунтю парафії зможуть визначити вектор свого руху на дорозі служіння. І нехай слова із пластунської пісні будуть в цьому натхненням.

Один з днів минулого тижня був дуже насичений для кризового центру проєкту «Гуманітарний захист людей, які постраждали від конфлікту в Україні 2023», що діє за фінансування Caritas Austria та Neighbor in Need. За день наші експерти встигли відвідати одразу дві локації Карітас Коломия: Парафіяльний Карітас смт.Ворохта та Парафіяльний Карітас смт. Верховина

До наших хабів завітали кваліфікований юрист, психолог та кейс-менеджер, які змогли відповісти на всі запити, які мали постраждалі від воєнних дій. Зокрема, це проблеми втрат близьких, майна, внутрішніх ресурсів.

У рамках цього ж проєкту минулого тижня кейс-менеджер та психологині зустрілися із мешканцями Коршівської громади.

Минулого тижня відбулося психологічне коло підтримки «Сила матері». Експерти Карітас Коломия провели захід у рамках проєкту «Долаючи розломи у громадах». Локацією зустрічі матерів та наших фахівців став Інклюзивно-ресурсний центр м. Тлумач. До слова, Тлумацька громада – одна із тих, які будуть розвиватися разом з проектом «Долаючи розломи в громадах».

У Карітас Коломия активно продовжується марафон «Миттєвості сімейного щастя». Усе завдяки нашим меценатам Caritas Slovakia – Slovenská katolícka charita Adopcia na diaľku – Slovenská katolícka charita, які з радістю підтримують вихованців Будинків сімейного типу. Минулого понеділка для них пройшов майстер-клас з кераміки.

У рамках сімейного марафону наші наймолодші вихованці проєкту “Освіта не може чекати” провели патріотичний захід «Моя родина – частина України».

Діти з батьками проводили час на спільному майстер-класі з виготовлення Лялечки. 

Також під час марафону “Миттєвості сімейного щастя” у Карітас Косів, де діє проєкт “Освіта не може чекати” відбулася зустріч “Моя сім’я  — моя опора”. Вихованці простору та їхні батьки грали в ігри, виготовляли сімейне дерево у техніці квілінг та пройшли квест «Дорогою сімейних цінностей».

Вихованці Карітас Коломия, у рамках проєкту який фінансово підтримує Caritas Slovakia – Slovenská katolícka charita Adopcia na diaľku – Slovenská katolícka charita, під час марафону «Миттєвості сімейного щастя» вони дізнались про весільні обрядові традиції, які були присутні в нашому краю у минулих століттях. А також відвідали виставу Коломийського драматичного театру ім. І. Озаркевича «Як наші діди парубкували».

Відправляємося у новий, насичений тиждень.

Разом робимо добрі справи та перемагаємо!

Caritas Kolomyia