У Карітас Коломия минув ще один, наповнений подіями тиждень, якими ми поділимося у цьому дайджесті. Однак почнемо з анонсу, бо на нас чекають важливі події.

Уже цієї суботи, 8 квітня, о 10:00 команда Карітас Коломия запрошує усіх долучитися до Екодня. 

Це екологічна акція, яку волонтери та працівники нашого фонду проводитимуть вдруге. Минулого року до прибирання Шевченківського парку також долучилися коломияни та переселенці.

Екодень стає традиційною акцією-толокою, цього року він відбувається у рамках проєкту “Долаючи розломи в громадах”, за підтримки Українського Гуманітарного Фонду.

Запрошуємо вас долучитися до благородної справи — прибирання Шевченківського озера та висаджування дерев.

Де? м. Коломия. Шевченківське озеро (зустріч біля стадіону з тренажерами)

Коли? у суботу, 8 квітня, о 10:00

Після акції відбудеться дружній пікнік.

Щиро вдячні за допомогу в організації Екодня — Комунальному відділі Коломийської міськради, Екобюро УГКЦ, які передали нам саджанці та магазин “Деніго”, який забезпечив нас рукавичками для прибирання.

Тим часом наші друзі  —  волонтери та місцеві активісти Карітас Тлумач, разом з працівниками Карітас Коломия, у рамках проєкту «Долаємо розломи в громадах» уже влаштували Екодень. Результатом цієї ініціативи стало не лише зміцнення соціальних зв’язків, але й 600 висаджених сосен. 

З початку повномасштабного вторгнення Карітас Коломия запустив мережу прихистків для ВПО. Проте, ми чітко розуміємо, що потреба в помешканні не зменшується, тому, за підтримки Caritas Österreich Österreichische Entwicklungszusammenarbei Caritas Ukraine запустили проєкт «Прихисток для найбільш вразливих людей літнього віку».

 У його рамках Карітас Коломия створює новий шелтер для двадцяти ВПО літнього віку. Для цього ми проводимо ремонт у старому приміщенні. Наразі уже встигли зробити: 

  •  водопостачанням;
  •  опаленням;
  •  косметичним ремонтом кімнат.

Ремонтні закінчать до середини квітня. Мешканців нового шелтеру доглядатимуть соціальні працівники. Бенефіціари будуть безкоштовне харчування, засоби гігієни, одяг та все необхідне.

Однак, ми не забуваємо і про діючі шелтери, постійно покращуємо та оновлюємо їх.

Шелтери Карітас Коломия щодня забезпечують помешканням сотні ВПО. Щоб життя постраждалих від воєнних дій було якомога комфортнішим, ми постійно шукаємо можливості покращити наші прихистки. Одну з таких надав нам Renovabis. За їхньої фінансової підтримки шелтер в Коломиї, на вулиці Петлюри, 98 тепер має новий фасад, а також систему гідроізоляції. А шелтер в с. Дора забезпечений новою твердопаливною котельнею.

Ці ремонтні роботи – неймовірно великий внесок у забезпечення якісних умов життя ВПО. Дякуємо Renovabis за це й сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.

Маємо хороші новини —  реєстрацію на участь у акції   «Великодній кошик» продовжено до 7 квітня.

Карітас Коломия хоче забезпечити продуктами до свята Воскресіння якомога більше вразливих категорії населення, саме тому, ми продовжуємо реєстрацію.

Нагадуємо, що допомогу можуть отримати місцеві жителі, які належать до таких категорій:

  •  особи з інвалідністю;
  •  багатодітні сім’ї;
  •  самотні особи похилого віку (60+)

Для реєстрації необхідно принести в Карітас Коломия:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • довідку про доходи.

Опісля подання заявки, ваші дані будуть перевірятись на потребу в допомозі. Тому реєстрації не гарантує отримання продуктів.

Реєстрація на рецепції з 09:30 до 17:30. Додаткова інформація за номером: +380 (67) 342 94 99

Чекаємо на вас і нехай радість Воскресіння прийде в кожен дім.

Минулого тижня до дружньої спільноти осередків проєкту «Освіта не може чекати» долучився Парафіяльний Карітас смт. Верховина. Перше заняття відбулося в понеділок, 27 березня.

На зустрічі наймолодші жителі Верховини, які будуть відвідувати дитячий простір, познайомилися зі своїми соціальними педагогами, а також розповіли про улюблені іграшки.

Простір «Освіта не може чекати» при Карітас Верховина буде працювати щотижня у понеділок та четвер з 14:00 до 18:00. Відвідувати його можуть діти дошкільного віку. Контактний номер: +380 (63) 466 68 39

Минулого тижня наша координаторка волонтерів Іванка Федорак активно навчала усіх охочих давній українській традиції  —  писанню писанок.

Зокрема, в рамках проєкту «Долаючи розломи в громадах» спільнота Городенківського Парафіяльного Карітасу вчилася малювати писанку. Окрім цього багато говорили про її символічний зміст й історію виникнення.

Вчилися писати писанки і волонтери проєкту #EmergencyAppeal23.

У шелтері смт. Кути разом з юними парафіянами Парафія УГКЦ смт. Кути проведи Хресну дорогу, під час якої згадали у молитві жертв війни.

Впродовж минулого тижня у двох громадах Коломийської єпархії УГКЦ: Парафія Воскресіння Христового с. Воскресінці УГКЦ Парафія Архистратига Михаїла УГКЦ с. Поточище, відбулося Соціальне служіння. Що діє за підтримки #social_ministry_UGCC та Renovabis CNEWA Canada.

Під час візитів розглянули кращі практики соціального служіння, які є в нашій єпархії, а також розповіли про діяльності Карітас Коломия.

Опісля зустрічі в парафій з’явилися перші ідеї як знайти свій шлях служіння ближньому. 

Минулий тиждень також був насичений подіями для дітей та волонтерів

Волонтери проєкту «Готуємо дітей та молодь до майбутнього 2023» разом зі своєю координаторкою Христина Ільчук мали мега-цікаву пригоду — вони відвідали майстер-клас з гончарства в майстерні “FajniFajky”. Там власноруч зробити своє горнятко. Процес роботи дуже заспокоїв та розвив креативність. Горнятка відправилися у піч, їх мають запекти та повернути готові вироби. Після майстер-класу усі відправилися ласувати піцою.

Ще одна координаторка волонтерів Карітас Коломия Іванка Федорак провела для діток та волонтерів проєкту «Готуємо дітей та молодь до майбутнього України 2023» майстер-клас із виготовлення писанок.

Простір, дружній до дитини, що діє в рамках проєкту #EmergencyAppeal23, теж був наповнений веселощами, радістю, користю та цікавою діяльністю. Провели тренінг “Я та інші”

Тиждень розпочали із підготовки до циклу Великодніх свят, створювали Великоднє дерево та, за давньою німецькою традицією, прикрашали його розфарбованими трафаретами яєць та стрічками.

Відвідали неймовірно цікаву екскурсію в театрі, побачили життя театру, очима актора та подарували їм квіти створені своїми руками.

Мали майстер-клас з виготовлення елементів декору “Пір’їна”. Грали в цікаві рухливі та розвиваючі настільні ігри.

А на кінець тижня посмакували власноруч приготовленим вафельним тортом.

Разом робимо добрі справи та перемагаємо!

 

Caritas Kolomyia