Ділимося подіями, які відбулися у Карітас Коломия впродовж минулого тижня.

Минулого тижня на локаціях нашого благодійного фонду ми мали радість вітати пані депутатку Європарламенту Michaela Šojdrová, разом з представниками Arcidiecézní charita Olomouc: директором Václav Keprt та координаторкою програм для України Kateřina Biolková. Зустріч була присвячена ролі Карітасу в часі війни.

Зокрема пані Міхаела турбується проблемами дітей в часі війни. Щоб донести світовій спільноті думку про важливість продовження надання допомоги в цьому напрямку, депутатка Європарламенту хотіла на власні очі побачити роботу Карітасу в Україні. 

У Карітас Коломия стартував марафон “Миттєвості сімейного щастя”, який триватиме від 1 до 15 травня для усіх юних бенефіціарів напрямків роботи з дітьми Карітас Коломия та їхніх батьків.

Щодня на одній з локацій буде відбуватися захід, де братимуть участь дітки та їхні сім’ї.

Метою сімейного марафону є нагадати сім’ям про їхню цінність: про любов та турботу, які мають панувати в них. Ми хочемо нагадати батькам та діткам, що яка б ситуація не відбувалася в країні, вони  — міцний фундамент, який формує наше майбутнє.

Дякуємо за можливість реалізовувати цей марафон нашим проєктам #EmergencyAppeal23 «Готуємо дітей та молодь до майбутнього 2023» за підтримки Caritas Ukraine  Карітас Дітям, «Гуманітарний захист людей, які постраждали від конфлікту в Україні 2023» за фінансування Caritas Austria та Neighbor in Need Caritas Slovakia – Slovenská katolícka charita Adopcia na diaľku – Slovenská katolícka charita.

Дітки, що відвідують проєкт “Готуємо дітей та молодь до майбутнього 2023”, який працює за підтримки Caritas Ukraine та Карітас Дітям, минулого тижня мали захоплююче спортивне заняття. Відбулося воно у місцевому фітнес-центрі “Проффітнес” з двома крутими тренерами.

Спеціалісти Карітас Коломия минулого тижня навідалися до Тлумацької громади. Під час візиту провели моніторинг та оцінку, бо це фундамент якісної роботи. Опитування провели наші менеджерки МІО Надія Бредченко та Ірина Федорак.

У цей час фасилітатор громад проєкту #EmergencyAppeal23 Роман Пасайлюк поспілкувався з керівницею “Інклюзивно-ресурсного центру” Тлумацької міської ради про можливості надання допомоги дітям з інвалідністю, секретарем Тлумацької міської ради про надання допомоги ВПО в сільській місцевості, приватним підприємцем, про забезпечення ВПО обідами.

Кординаторка волонтерів проєкту «Гуманітарний захист людей, які постраждали від конфлікту в Україні 2023», який діє за фінансування Caritas Austria та Neighbor in Need Іванка Федорак провела зустріч з місцевими активістами. Обговорили плюси, мінуси та перспективи волонтерства в осередку Карітас Коломия Карітас Тлумач.

Наостанок відповідальна особа Іра Федорак розповіла волонтерам про політики убезпечення Карітасу.

До проєкту «Гуманітарний захист людей, які постраждали від конфлікту в Україні 2023» за фінансування Caritas Austria та Neighbor in Need, погодились долучитись одразу 4 громади.

А можливості та перспективи проєкту обговорили у Снятині, Верховині, Косові та Кутах.

Карітас Коломия спільно з Патріаршим Паломницьким Центром УГКЦ, організовує серію паломництв до місця, де душа відновлюється та відпочиває – Марійський духовний центр “Зарваниця”

Минулого тижня молитись в одній з найбільших святинь УГКЦ мали нагоду мешканці Будинку милосердя Блаженного Миколая Чарнецького та шелтеру для ВПО, який діє при ньому. З о. Романом Бойчуком бенефіціари Карітас Коломия змогли духовно відновитись, а також дізнатись історію Марійського духовного центру.

На парафії Собор Святого Архистратига Михаїла відбулася перша зустріч Соціального служіння УГКЦ. Сьогодні спільнота храму офіційно стала частиною #соціальне_служіння_УГКЦ #social_ministry_UGCC й невдовзі їх очікує навчання служіння любов’ю за підтримки Renovabis CNEWA Canada.

На першій же зустрічі команда проєкту розповіла спільноті Храму Архистратига Михаїла про: богословські основи соціального служіння, важливість дияконії у житті кожного практикуючого християнина, спільну місію духовенства та мирян у допомозі потребуючим.

Парафія вже має ідеї як послужити ближнім.

Впевнено крокуємо у новий тиждень, чинити добро.

Разом робимо добрі справи та перемагаємо!

Caritas Kolomyia