Губчук Марії Пилипівні 72 роки. У своєму будинку в селі Ростоки жінка живе від тоді як одружилися з чоловіком Михайлом. Ділиться, що подружжя недавно відсвяткувало ювілей – 50 років спільного життя.

Народилася пані Марія у селі Великий Рожен, закінчила місцеву школу, проте у вищий навчальний заклад не поступала, а одразу пішла працювати. Дуже багато років пані Марія ткала килими – це була справа її життя. Розповідає, що через це тепер часто болять ноги, адже праця була не з легких. Потрібно було самим носити всі матеріали для виготовлення.

Пан Михайло працював в колгоспі.

Про спільне подружнє життя, жінка згадує з посмішкою, не жаліється, каже, що було по-різному, як у всіх, але з чоловіком досі підтримують один одного і допомагають, бо по-іншому ніяк. Пара дітей не мала.

У 2019 році подружжя захворіло на Covid-19, і від тоді похитнулося здоровʼя. Болить серце, немає сил, часто болять ноги.

Щодня пані Марія та пан Михайло пораються по господарстві, мають курей та собаку. Розповідають, що мали ще корову, проте продали, адже здоровʼя вже не дозволяє за нею доглядати.

Зізнаються, що допомога від Карітас їм дуже допомагає, адже пенсія мізерна і не завжди вистачає на життя, в зараз ще й зима попереду, потрібно дрова. Тому продукти, які приносить Карітас завжди чекають з нетерпінням.

Радіють, що соціальний працівник допомагає не тільки продуктами, але й приходить допомогти по дому: вікна помити, листя погромадити, таблетки купити, чи будь-що інше.

“Радіємо, що Карітас про нас турбується і не забуває. Дякуємо!” – додає подружжя.

Caritas Kolomyia