«Що ми робимо для тих людей, які в більшій скруті, ніж ми?»

«Карітас Коломия» останнім часом працює без вихідних. Не можна сказати, що кожен день починається з наради о 10.00, бо комунікація з переміщеними особами, потребуючими й волонтерами відбувається 24/7. Проте, щоденна нарада в цей надзвичайний період є правилом і необхідністю.

Після наради – Літургія під проводом директора Карітасу. Маленька капличка в офісі благодійного фонду не розрахована на таку кількість людей, які прийшли разом помолитися. Сьогоднішнє Євангеліє було як ніколи «в яблучко» – про те, що в кожному голодному і нагому є Ісус. «Бог не питає, скільки вервиць ти відмолив, чи правильні молитви читав, які картинки в соцмережах розсилав. Господь ставить нам дуже конкретне питання: що ми робимо відносно тих людей, які в більшій скруті, ніж ми?», – проповідував о. Сергій Триф’як, директор «Карітас Коломия».

Графік роботи карітасівців щільний, тому по Службі Божій відразу тренінг з надання домедичної допомоги. «Домедична допомога – це коли у вас нічого немає, тільки дві руки і бажання допомогти», – такими словами розпочав навчання Олег Токарчук, тренер з багаторічним досвідом, лікар-травматолог, перший заступник нинішнього міського голови Коломиї. Понад 150 волонтерів отримали змогу дізнатися, як правильно зупиняти кровотечі, фіксувати пошкоджені частини тіла, мінімізувати ступінь опіків і забезпечити іншій людині базову підтримку життя в критичній ситуації. І навіть як опанувати себе та набрати на своєму телефоні номер 103 або 102.

Серед людей, які взяли участь у тренінгу, були не лише коломийчани, а й тимчасово переміщені особи – люди зі Сходу України та з Центру. Саша, молода жінка з-під Києва, прийшла зі своїми друзями, щоб дізнатися, чим може допомогти іншим. Вона розказує, що бомбардування її міста паралізувало їх усіх. Як матір, вона не могла щось робити в себе на місці, бо переживання за двох малих дітей наводило жах. Тепер, коли діти в безпеці, вона хоче включитися в активну допомогу тим, хто у гіршій ситуації, ніж вона.

Величезна кількість молодих людей (сьогодні зареєструвалося понад 100 волонтерів)  зранку до вечора привозять необхідні речі: одяг і продукти. Вони розміщують їх на складах, сортують та пакують у готові продуктові набори й доправляють людям у потребі.

Іванка Федорак, координаторка волонтерів розказує, що люди, «ніби якісь ангели, з’являються невідомо звідки». Приміром, сьогодні Коломию проїжджатиме компанія людей з Одеси, які, дізнавшись із соцмереж про діяльність місцевого Карітасу, зголосилися придбати по дорозі та привезти найпотрібніші на цей момент речі. 

«Робимо разом добрі справи та перемагаємо!» – з такими словами працівники і волонтери розходяться по домах, бо в місті комендантська година і містяни не хочуть створювати утруднювати роботу поліції та місцевій теробороні. Але робота «Карітас Коломия продовжується» у соцмережах:

Фейсбук

Інстаграм

Телеграм

Caritas Kolomyia