318202830_3121638458127855_5497158276737391357_n

Встигли вже похвалитися у своїх соцмережах подарунком від коханої людини? А може навпаки, розгніватись на тих, хто в цей день активно намагається транслювати свою любов? Щоб День закоханих пройшов для вас класно й без психологічних травм, наша експертка Вікторія Вовчак поділитися маленькими секретами радості.

Сьогодні на календарі 14 лютого, отже у світі відзначають День закоханих. Історія започаткування цього свята достеменно невідома й оповита легендами, але попри це, цьому святу надають вагомого значення. Хтось замислюється святкувати чи ні, а якщо святкувати, то як? А ті, хто не в романтичних стосунках нерідко драматизують самотність. Під впливом суспільства у них, з’являються думки «як пережити цей день?».

Щодо людей, які знаходяться в стосунках, то тут відповідь є однозначною – святкувати варто, якщо це було вашою традицією раніше. Але кожна пара сама визначає як саме, виходячи з можливостей і бажання зараз. Якщо ваші кохані на фронті, то це свято як ще одне нагадування, що їх люблять та чекають.

На превеликий жаль, у сучасних реаліях є немало людей, які втратили своїх коханих. І цей день буде згадкою про своє горе, що може призвести знову до кризи. У цей момент важлива підтримка близьких та переживання всіх емоцій, які людина відчуває.

Соцмережі у День святого Валентина «переповнені» історіями з подарунками, які отримали друзі від коханих і автоматично вмикається порівняння, якщо ви теж маєте партнера або ж злість/розчарування, якщо його нема. Але не забувайте про те, що порівняння себе з іншими завжди приносить біль та розчарування. А у наведеній ситуації може призвести ще й до знецінення свого партнера. Красива картинка – це не ознака щастя. Під час цього свята важливі емоції, почуття та увага, а не дорогоцінні подарунки.

У соціумі побутує думка, що справжнє щастя можливе тільки в парі з кимось. Але, на жаль, і у парі люди бувають самотніми. Щасливі стосунки з іншими можливі тоді, коли сама людина є самодостатньою. Та і почуття самотності в психології є досить суб’єктивним, адже позитивне, чи негативне його забарвлення залежить лише від індивідуального сприйняття. Тому рекомендую людям, які не мають партнера присвятити цей день собі, проявити любов до себе. Нехай це буде смачна вечеря, б’юті-процедури чи цікавий майстер-клас.

Пам’ятайте, що День святого Валентина – це хороший привід виявити свою любов. І не важливо буде вона спрямована на іншу людину чи на вас самих.

Caritas Kolomyia