Допомога постраждалим від повені

Сильна червнева повінь 2020 року зламала звиклий устрій життя багатьох родин на Прикарпатті, Буковині та Львівщині. Найбільше постраждали люди, які мешкали біля бурхливих гірських річок та біля заплав Дністра.

Карітас Коломия, разом з Коломийською єпархією УГКЦ, одним з перших відкликнувся на раптову проблему і з перших днів розпочав системну програму допомоги постраждалим. До цієї праці підключилися наші парафіяльні Карітаси, соціально активні парафії та небайдужі громадяни і підприємці.

З коштів, закумульованих Карітас Коломия, одразу ж у перші дні після повені працівники і волонтери Карітас готували продуктові набори, зокрема і за кошти від Caritas Olomouc (Чехія), доповнювали їх санітарно-миючими засобами від компанії P@G, закуповували питну воду та роздавали в найбільш постраждалі села, до багатьох з яких не було навіть доступу.

В перші дні після повені було роздано понад 550 продуктових, санітарно-гігієнічних наборів та близько 3 тонн питної води родинам Заболотівської ОТГ, Матеївецької ОТГ, Нижньовербізької ОТГ, Рожнівської ОТГ, Нижнівської ОТГ, Ланчинської ОТГ, с. Микуличин, с. Чорний Потік, с. Білі Ослави та інших сіл.

Також важливу та значну допомогу продуктами харчування, питною водою та засобами гігієни надали Тернопільсько-Зборівська Архиєпарія УГКЦ, Сокальсько-Жовківська єпархія УГКЦ, Бучацька єпарія УГКЦ.

Зокрема тільки від Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії та Карітас Тернопіль поступило 1100 складених продуктових наборів та більше 5 тонн продуктів, які зібрали вірні з парафій, більше 20 тонн води та більше 45 тонн вживаного одягу для потерпілих родин.

Також місцеві підприємці та волонтери відкликнулися на заклик про допомогу. Так продовольча компанія Ristor Foods з Нижнього Вербіжа надала 220 продуктових наборів та 1,5 тонни питної води, а багато коломиян-волонтерів допомагали сортувати одяг, розвантажувати отриману допомогу та інше.

Важливо, що духовенство коломийської єпархії УГКЦ, парафіяльні Карітаси та небайдужі мешканці постраждалих парафій, працівники ОТГ та сільських рад дуже активно допомагали на місцях. Місцеві волонтери заносили продукти харчування та питну воду для перестарілих  людей, людей з інвалідністю, а також допомагали розчищати подвір’я, прибирати та виконувати інші необхідні роботи. Таким чином навіть через таке важке випробовування активізувалася соціальна співвідповідальність та волонтерське служіння на багатьох парафіях.

На даний час Карітас Коломия змінює формат надання допомоги потерпілим від повені.

Працівники Карітас відвідують постраждалі села, проводять огляд найбільш постраждалих родин, складають Акти обстеження та організовують процес надання допомоги будматеріалами, побутовою технікою та іншими необхідними речами.

Caritas Kolomyia