Минулого тижня Центр життєстійкості, який діє у рамках пілотного проєкту із запровадження надання соціальної послуги з формування життєстійкості Міністерства соціальної політики України в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» першої леді Олени Зеленської, провів низку важливих заходів, спрямованих на підтримку психічного здоров’я та розвитку громади.
Ділимося підсумками:
Тренінг для студентів педагогічного коледжу
« Самооцінка та лідерство. Їх вплив на формування особистості»
Тренінг допоміг студентам краще зрозуміти себе, розвинути лідерські якості та підвищити рівень самооцінки. Учасники дізналися, як позитивне сприйняття себе впливає на їхні успіхи та здатність вести за собою інших.
Такі зустрічі допомагають молоді навчитися бути впевненими в собі.
Заняття тренінг «Якісна комунікація. Вплив оточення на особистість та особистості на оточуючих»
Інтерактивне заняття-тренінг з дітьми, присвячене розвитку навичок якісної комунікації та розумінню взаємного впливу між людьми. Метою тренінгу було допомогти дітям усвідомити, як їхні слова та вчинки можуть впливати на оточуючих, а також зрозуміти, як середовище впливає на формування їх особистості.
Тренінг для мешканців Коломийського геріатричного пансіонату «Добро починається з тебе»
До Всесвітнього дня доброти працівниками центру Життєстійкості було проведено тренінг для мешканців Коломийського геріатричного пансіонату «Добро починається з тебе». Під час тренінгу учасники мали можливість створити цілісні орієнтири та налагодити гармонійні стосунки в колективі.
Завершився тренінг майстер-клас «Виготовлення ангеликів».
Під час творчої діяльності мешканці пансіонату виготовили поробки у вигляді ангеликів як символ прояву доброти один до одного.
Тренінг для керівників закладів культури громади «Профілактика та керування конфліктами»
Такі тренінги дуже важливі для людей, які працюють з громадами. Адже конфлікти у людей виникають дуже часто. А наша ціль — профілактика таких ситуацій.
Прийом громадян у Центрі надання адміністративних послуг міста Коломия
Щосереди працівники Центру життєстійкості (фахівець із соціальної роботи та психолог) здійснюють прийом громадян у Центрі надання адміністративних послуг міста Коломия (ЦНАП). Під час спілкування з відвідувачами ЦНАПу працівниками здійснюють оцінювання потреб вразливих категорій населення, в тому числі військовослужбовців, ветеранів та членів їх сімей, та направлення до відповідних фахівців для отримання комплексної допомоги. Проводиться психоедукація відвідувачів.
Тренінг «У пошуках внутрішнього ресурсу» для працівників
На таких заняттях працівники Центру, які на постійній основі працюють з людьми, віддаючи їм свій ресурс, відновлюють себе та свою внутрішню гармонію.
Такі зустрічі є дуже важливими, адже на них можна не тільки віднайти внутрішній ресурс, але й обмінятися досвідом.
Обмін досвідом “Волонтерська діяльність, як чинник розвитку життєстійкості” для волонтерів
На даній зустрічі розмова була про волонтерів та який важливий вклад вони роблять у життя інших людей.
Хто такі волонтери, якими якостями вони володіють. Також наголосили на тому, що це важлива частина добрих справ. Обмінялися досвідом волонтерства, поділилися своїми думками.
Такі заходи дуже важливі для залучення волонтерів у наші добрі справи.
Затвердження плану заходів на 2024-2026 роки
Відбулася робоча зустріч із представниками територіальних громад Коломийського району, щодо Розпорядження Івано-Франківської обласної військової адміністрації про затвердження плану заходів на 2024-2026 роки з реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я.
Під кінець наради координаторка Центру життєстійкості Катерина Пономаренко та отець Василь Латчук розповіли про діяльність Центру Життєстійкості та Карітас Коломия. Вони поділилися аспектами створення та розвитку центру, а також досвідом співпраці, спрямованої на підтримку психічного та соціального здоров’я громади.